סיירת הדמוקרטיה של פרוייקט "הבוחרים הצעירים", נכנסת ליומה הרביעי. היום הגיעו הפוליטיקאים לבית הספר אורט הנרי רונסון באשקלון והליכוד ביתנו, שהצליח לסחוף את התלמידים בהפרש ניכר של 55% מהמצביעים.

הבוחרים הצעירים - אשקלון
הבוחרים הצעירים - אשקלון
הרחק מאחור במקום השני, יש עתיד, עם 14%, אחר כך הבית היהודי (10%), קדימה ו"כלכלה" עם 5% תמיכה של תלמידי י-יב' בבית הספר והעבודה עם 4%.

בהפנינג היום השתתפו יובל צלנר מקדימה, אלכס מילר מ"הליכוד-ביתנו" וניצב בדימוס מיקי לוי מ"יש עתיד". ח"כ מילר אמר, "נכנסנו לממשלה למדינה במצב של קריסה כלכלית, אחרי שתי מלחמות ומצב ביטחוני לא יציב. במשך ארבע השנים האחרונות אנחנו תקנו את הטעויות. אנחנו הנחלנו חינוך חינם מגיל 3, שחררנו את גלעד שליט. אנחנו לא בסרט "הארי פוטר" בו לכל אחד יש שרביט קסמים וכל אחד עושה מה שהוא רוצה".

לוי אמר "בגרמניה חיים 82 מיליון איש ובממשלה 15 שרים. בישראל חיים 8 מיליון איש עם 36 שרים. איפה הכסף ? כל הכסף הולך לכל השרים". הוא קנה את התלמידים כשהציע להם לקצץ בבחינות הבגרות: "אני מוכן להתחלף איתכם בגיל. אבל לא בכל בחינות הבגרות. למה אי אפשר להסתפק ב-4 בחינות בגרות? הבנת הנקרא, אנגלית, מתמטיקה ומקצוע בחירה? אנחנו צריכים ליהנות מהלימודים ולא שיכריחו אותנו ללמוד".