מתקרבים לבחירות, והשאלה היא אם כשחושבים על זה ממש ברצינות, אתם יודעים על מה הבחירות האלה? על מה הולכים לקלפי? האם המצב הבטחוני מטריד אתכם? האם זה הנושא הכלכלי חברתי? או אולי הכל ביחד.

בימים הקרובים תפגשו כאן ב-mako את ראשי המפלגות המובילות לפי הסקרים. התלווינו אליהם למקומות ולמצבים קצת יותר אישיים מכרגיל וניסינו לדבר איתם גם על הענינים הפוליטיים הבוערים וגם ניסינו ללמוד קצת מי הם ומה הם. כל מועמד, מטבע הדברים, מניף דגל אחר, מתעמת עם נושאים אחרים. למשל, שלי יחימוביץ' עם המצע הכלכלי חברתי, ציפי לבני עם הצפיפות במרכז המפה הפוליטית, נפתלי בנט עם עתיד ההתנחלויות ואריה דרעי עם מה שקורה בש"ס.

תקשיבו לשאלות, תקשיבו לתשובות ותוכלו גם להגיב כאן ב-mako – למי אתם מאמינים יותר, מי שכנע אתכם ובמה?

במסגרת התכנית הראשונה ישודר ראיון מיוחד של אילון עם יחימוביץ' בו היא מסבירה את ההגיון מאחורי תכניתה הכלכלית. יחימוביץ' אומרת לאילון בראיון: "כפי שיש השקפת עולם מדינית, מנהיג צריך שתהיה לו השקפת עולם כלכלית וחברתית. האידאולוגיה שלי היא התשתית לתוכנית שהשתתפו בהכנתה 50 כלכלנים שעבדו במשך חצי שנה".

"אם אתה רוצה רופאים טובים, אתה חייב לתגמל אותם", הוסיפה יחימוביץ', "ומנכ"ל צריך שתהיה לו גמישות נהילות לפטר עובד. אני לא בעד ביטול הקביעות, אבל גם כשיש קביעות אפשר לפטר. אני רוצה שהציבור יידע כלכלה, ילמד כלכלה. שיידעו שהחלטות מאקרו כלכליות משפיעות על כל אדם בקצה". מה  אתם חושבים על הדברים של יחימוביץ'? ספרו לנו בטוקבקים ואת חלקם נראה בתכנית.

ובסוף אחרי הכל, אם עדיין לא תדעו למי להצביע, תוכלו להעזר בכלי המיוחד "למי להצביע?" שפיתחנו יחד פאנלס פוליטיקס. אתם עונים על מספר שאלות והאפליקציה כבר תעשה את השקלול בשבילכם – ותמליץ לכם למי בעצם אתם אמורים להצביע. אבל הבחירות זה לא אפליקציה. אלה החיים שלכם כאן וזו החובה שלכם להצביע. החובה שלנו היא לתת לכם את כל המידע כדי להחליט.

"בחירות אישיות" עם יעקב אילון

בסדרת התוכניות, "בחירות אישיות", שתעלה הערב גם בקשת, יראין אילון ממשכן הכנסת את המועמדים הבולטים בבחירות 2013: בין המרואיינים, כאמור, יו"ר העבודה, שלי יחימוביץ', יו"ר התנועה, ציפי לבני , יו"ר הבית היהודי, נפתלי בנט ומנהיג ש"ס אריה דרעי.

>> על מה הבחירות האלה? תקציב המדינה- כל המספרים

אילון והמועמדים יעסקו בסוגיות הבוערות בחברה הישראלית העומדות בלב מערכת הבחירות, בדרך לכנסת ה-19: המצב הכלכלי חברתי, התהליך המדיני התקוע, היחסים בין חילונים לחרדים והפילוג בגוש המרכז.

ואתם יכולים לעזור לנו. טקבקו, מלאו את השאלונים שיופיעו בכתבות השונות, צפו בקטעי הוידאו. אנחנו מבטיחים להתייחס ולפרסם את התוצאות ואת המגיבים המענינים ביותר. בחירות 2013 כאן ב-mako.

>> "בחירות אישיות" עם יעקב אילון, הערב בקשת אחרי מאסטר שף