מפלגת כלכלה (פתאום כל אדם ואח שלו קוראים לעצמם "מפלגה", "תנועה רעיונית", "רשימה") עושה הכל כדי להיות הסמי פלאטו-שרון של בחירות 2013: בדיחה רעה שהופכת למנדטים אמיתיים, עם כל ההטבות.

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של אילן לוקאץ'

מה לא עשו האחים דניאל ובני גולדשטיין כדי להגיע למעמד המפוקפק הזה? בהתחלה הם גייסו את פליטי הריאליטי הסתומים בהיסטוריה (יוסי בובליל וטום קשתי) והדמויות הטלוויזיוניות ששימשו להם השראה (יובל המבולבל). אחר כך הם הרימו לפאנץ'-ליין: חברת הכנסת יוליה שמאלוב-ברקוביץ'.

לימודי ליבה - לא הבעיה עם החרדים (צילום: חדשות 2)
אילן לוקאץ' | צילום: חדשות 2

כן, שמאלוב-ברקוביץ', פליטת הריאליטי "קדימה" שאיש לא רצה בה, עשתה מאמצים רבים להוכיח שהיא ראויה לעמוד בשורה אחת עם בובליל ("חלמתי חלום באנגלית, מישהו יכול לתרגם לי?") וקשתי (ארגזים של כוסיות בלוויה שלי"). אחרי הכל, גם היא פרובוקטורית לא קטנה ("נהיה בון טון להיות אם חד-הורית", אורלי אינס שהותקפה מינית היא "אישה בגיל 30 שזרקו אותה על הדשא וחיכתה מאה שנה", ואת פעילי זכויות האדם הציעה לכלוא במחנות).

אחרי כל ההצהרות האלה, מה יש להתפלא על התשדיר החדש של מפלגת כלכלה, שכולו פרובוקציה, ושנוצר - בואו לא נהיה תמימים - אך ורק כדי להיות מצונזר ולעשות מזה כותרות. בתשדיר נראית בחורה סקסית (כן, אני לא עשוי מברזל. היא עושה לי את זה. לגמרי) שמתפשטת כמעט לחלוטין, כביכול כדי להדגים איך המדינה מפשיטה את האזרחים באמצעות מסים.

הבנתי פה משהו ואני אתמצת אותו במשפט שניתן לבדיקה אמפירית: ככל שהציצים בתשדיר גדולים יותר, ככה האיבר של המועמדים קטן יותר. מועמד מפלגת כלכלה, רוצים להוכיח שאני טועה? יש לכם שבוע וחצי להעלות תשדיר בעניין הזה. ובשביל זה, נדמה לי, לא תצטרכו הרבה פיקסלים.