בליכוד-ביתנו מנסים כמעט ולא לחשוב על מה שיקרה מחר - אלא דווקא בימים שאחר כך. כעת שוררת שם אווירת נכאים וחשש מאוד גדול ממפלה של ממש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

נתניהו יעמוד מחר בתור כדי להיות ראשון המצביעים בארץ כולה, עוד לפני שתפתח הקלפי, כדי לגמור את ההצבעה שלו כמה שיותר מהר ולבלות את כל היום בהמרצת המצביעים הפוטנציאליים.

אבל במקום להתרכז בהצבעה בקלפיות, חושבים שם כבר קדימה, להרכבת הקואליציה שתוטל עליהם כמעט בוודאות. בתוך הליכוד יש שונות קלה בין ליברמן לבין נתניהו. ליברמן היה רוצה קואליציה בלי החרדים, נתניהו היה רוצה בלי בנט. בינתיים, מסתמן כבר מי ישב בצוות המשא ומתן שינהל עבורם את השיחות האלה. הוא יורכב משניים מאנשי ליברמן, ושניים מאנשי נתניהו.

עו"ד יואב מני מטעמו של ליברמן יחד עם אלכס מילר שמחליף את סטס מיסז'ניקוב, מסיבות ידועות. מטעמו של נתניהו - עו"ד דוד שמרון, עם מין קרב בין גלעד ארדן לגדעון סער, מי יהיה בצוות המשא ומתן, שמן הסתם מסמן גם את הקרב על התפקיד הבכיר בממשלה של נתניהו.

הטלפון הראשון של נתניהו יהיה תלוי מאוד בכוחו של יאיר לפיד. אם נתניהו יחשוב שיש לו מספיק קולות מעבר למחנה הטבעי שלו כדי לייצר משם קואליציה, הוא יפנה לשם. אם לא, הוא יפנה באופן טבעי לשותפים הטבעיים - הימין והחרדים.

אני באופן אישי מעיריכה שנתניהו ינסה לעשות משא ומתן משולב. הוא ייקח כמה סוגיות עקרוניות וינסה לנהל את המשא ומתן הזה גם עם החרדים, גם עם בנט, גם עם יאיר לפיד, ויכול מאוד להיות שגם עם ציפי לבני. כל זה ביום שאחרי. בינתיים, את נתניהו מדאיגה פחות הקואליציה ויותר - איך הוא יוצא מהיום הזה.