רגע לפני התוצאות הסופיות והניסיונות להרכיב קואליציה מסכמים כתבי חדשות 2 את מערכת הבחירות: מרגעי השיא והשפל, דרך הפתעת הבחירות - ועד לשיר הבחירות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"מבחינתי, הרגע המשמעותי ביותר במערכת הבחירות קרה כבר בתחילתה", מציינת סיון רהב-מאיר, שמצביעה על הקמת הליכוד-ביתנו כעל רגע השיא. "קמנו בבוקר והתברר לנו שאביגדור ליברמן חבר לנתניהו ויחד הם הקימו את הגוש הגדול הזה שנקרא הליכוד-ביתנו, שאמנם לא היה כזה גדול כמו שהם ציפו - אבל הוא היה מספיק גדול כדי להעניק להם את השלטון", נזכרת רינה מצליח. "באותו הרגע - תמה מערכת הבחירות. מה שהיה מאז הוא רק אפילוג", מסכם עמית סגל.

רגע השפל המשמעותי ביותר: ניסיון האיחוד במרכז-שמאל

רגע השפל של מערכת הבחירות (צילום: חדשות 2, AP)
רגע השפל של מערכת הבחירות | צילום: חדשות 2, AP

ומה לגבי רגעי שפל? "היו כל כך הרבה רגעים כאלה שייקח לי חצי יום לבנות אותם", מדגישה מצליח. "במהלך מערכת הבחירות, יצאו כל יום מחדש הודעות חסרות אחריות לתקשורת כדי לקבל מנדטים נוספים", מוחה רהב-מאיר ונותנת דוגמאות: "לבני, בהמשך לסטטוס של חגי עמיר, אמרה ש'ידו של מי שמצביע לבנט צריכה לרעוד', אריה דרעי ספר כמה ספרדים משרתים בגלי צה"ל והליכוד האשים את בנט בהאשמות מופרכות כדי לקבל עוד רבע מנדט. כל מי שחרג מגבולות הטעם הטוב, בעיניי, דרדר אותנו לשפל".

עקבו אחר עמית סגל בטוויטר 

הפתעת הבחירות: הבית היהודי בראשות בנט

הפתעת הבחירות. בנט (צילום: רויטרס)
הפתעת הבחירות. בנט | צילום: רויטרס

ללא ספק, אחת המפלגות שריכזה סביבה את מרב תשומת הלב התקשורתית הייתה הבית היהודי בראשותו של נפתלי בנט. "הוא יצר בית יהודי שפתאום הפך להיות כוח גדול שתהיה לו הרבה מאוד השפעה ביום שאחרי", מסביר אודי סגל את הבחירה. רהב-מאיר מצדה מספרת על השינוי שחל ביו"ר המפלגה: "בליל הניצחון שלו במפד"ל ראיתי בו את 'ילד הכאפות' של הפוליטיקה הישראלית. מתברר, שהאהבה שלו לצה"ל, לישראל ולתורה מביאה הרבה מנדטים".

עקבו אחר אודי סגל בטוויטר

עמית סגל מוסיף כי "הפתעת הבחירות תהיה כנראה ב-23 בינואר, כשנקום ונגלה כמה מתנחלים נכנסו לכנסת הבאה. אף פעם לא היו כל כך הרבה אנשים שהתגוררו מעבר לקו הירוק כמו בכנסת ה-19".

 אז מתי ניפגש שוב בקלפי?

ההצבעה היא החלק הקל (צילום: רויטרס, חדשות)
נשוב בקרוב לקלפיות? | צילום: רויטרס, חדשות

למרות שהבחירות האחרונות היו לפני ארבע שנים, הביעו חלק מפרשני חדשות 2 ספק לגבי יציבותה של הממשלה הבאה. "לא נעים לי לומר, אבל לדעתי נשוב לקלפי יחסית מהר", מנבאת מצליח, "אני מעריכה שהממשלה הזאת לא תצליח, בהתאם לנתונים כמו שאנחנו רואים אותם עכשיו, לייצר מחנה משותף מספיק רחב כדי לשרוד את כל האיומים ואת כל המשברים שעומדים בפנינו בשנים הקרובות". 

הצטרפו לדף הפייסבוק של סיון רהב-מאיר

רהב-מאיר, לעומתה, מביעה אופטימיות זהירה: "הפעם זה יהיה יציב. לפיד ובנט הם חדשים ובטח לא ירצו מיד בחירות נוספות. ככל הנראה, גם לבני תחוש כך ובש"ס הלא-ברורה לא ירוצו מיד לקלפיות. נדמה שהשותפים של נתניהו יאפשרו לו קואליציה יציבה". אודי סגל נעזר בסטטיסטיקה שמלמדת כי ממשלה בישראל שורדת שלוש שנים, ועמית סגל מוכן להתחייב וקורא לפתוח יומן: "חורף 2016 ולדעתי - לא יום אחד מאוחר יותר".  

הצטרפו לדף הפייסבוק של רינה מצליח