דרעי, ישי, אטיאס. השלישייה שהתפרקה (צילום: קובי הר צבי, אתר 'בחדרי חרדים')
האם הטלפון יצלצל? צמרת ש"ס | צילום: קובי הר צבי, אתר 'בחדרי חרדים'

כבר כמה חודשים מתרוצצת בש"ס שאלה: למי נתניהו יצלצל ראשון? בליל הבחירות, אחרי המדגם, מי משלושת מנהיגי המפלגה יקבל את הטלפון הראשון?

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של סיון רהב-מאיר

בהנחה שזה לא יהיה אריאל אטיאס, התכוונו הפעילים לחדד בעצם השאלה הזו את המאבק על ההנהגה: האם ישי (ידידו של נתניהו) או דרעי (המרוחק ממנו יותר) יזכו לצלצול הזה, ובכך יתברר גם במי משניהם נתניהו רואה פרטנר לעבוד מולו? אתמול קיבלה ש"ס תשובה מפתיעה - הטלפון הראשון אינו אליהם. לא בטוח שהשני. ובכלל, גם אם ביבי יצלצל, לא בטוח שהם בקואליציה הבאה.

לכן, אם אתבקש לבחור רגע מהמשדר אתמול בערב, אבחר ברגע בו שלושת מנהיגי ש"ס נכנסו לאולם, נישאו על כפיים, רקדו ושרו. במטה ש"ס אמש ברחוב כנפי נשרים בירושלים, התקיים עולם קצת מקביל לזה שבאולפני החדשות: כולם כל כך שמחו שם שלא הגיעו לתוצאה חד-ספרתית, וכל כך צהלו שם שהמפלגות של הרב אמסלם והרב אמנון יצחק נשארו מחוץ לכנסת - שאפשר היה לחשוב שש"ס באמת ניצחה מישהו או משהו.

סיון רהב מאיר (צילום: חדשות 2)
סיון רהב-מאיר | צילום: חדשות 2

היה מוזר לשדר ממעוז כל כך צוהל ורועש, שכאילו לא קולט את משמעות המספרים איתם הפרשנים החלו לשחק באולפן. בימי טומי לפיד ש"ס נשארה מחוץ לקואליציה. אם בימי יאיר לפיד היא כן תיכנס, היא תהיה חלשה, מפוכחת ומפוקחת מאוד. הרמקולים כבר כבו, הזמר בני אלבז כבר הלך לישון, ונדמה לי שהחל מהבוקר, גם בש"ס מתחילים להבין את משמעות התוצאות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק