אם אכן ירכיב ראש הממשלה את הממשלה הבאה, תהיה זו ממשלת נתניהו השלישית. את הקדנציה הראשונה נתניהו לא השלים ועזב חבול את הבית ברחוב בלפור. הסיבות: התנהלות כושלת ששידרה חולשה, מהלכים מדיניים כמו הסכם חברון וועידת וואי, שהקימו עליו את מחנה הימין - שגירש אותו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בקדנציה השנייה - נתניהו למד את הלקח ועסק בעיקר בתחזוק הקואליציה. התנהלותו הייתה מאופקת והוא נשאר נאמן למחנה הימין. הצעדים היחידים שבהם הוא מתפאר היו תוצאה של לחץ. אמריקני או חברתי. בקדנציה הראשונה היה נתניהו מדינאי שכשל. בשנייה - פוליטיקאי ששרד. מי יהיה נתניהו השלישי? צריך לקוות שהוא יידע לחבר בין השניים, כדי להציל אותנו מן הקטסטרופות שמולן אנו עומדים.

זכות השיבה של המתנחלים

"עבר זמנו של רעיון שתי המדינות" נפתלי בנ (צילום: חדשות 2)
משפחה לא בוחרים. בנט | צילום: חדשות 2

"אחים שלי", קורא לנו נפתלי בנט מכל שלט, "בואו הביתה". הבית היהודי של בנט הוא זכות השיבה. שיבת המתנחלים למרכז העניינים. מבחינתם, הבחירות הללו הינם המפץ של המפץ.

הבחירות הללו, כולן גושים: גוש ימין חזק וגוש שמאל-מרכז מפורק. המתנחלים, שלא הצליחו במשך שנים להתנחל בלבבות, ספגו מפלה קשה בהתנתקות לפני שמונה שנים. אך בניגוד לתחזיות, שניבאו התבדלות והפניית עורף למדינה, הם עשו מה שהם יודעים: הם חזרו והתחברו לשלטון. הם הפכו את המפד"ל הקטנה, לבית היהודי רבתי.

הם מאותתים לנתניהו שהם יהיו "אחים יקרים", כי משפחה לא בוחרים. ביום שאחרי, שבת אחים גם יחד - הם יצטרכו להציג תכנית. משהו שהוא יותר רציני מהרגעה, הדחקה והכחשה. ואז נראה איך מתפקדת המשפחה, וגם, מה יגידו על זה השכנים?

פראיירים לא מתים - ולא מתחלפים

רפי איתן (צילום: החדשות 2)
מפלגת אווירה. הגמלאים | צילום: החדשות 2

שלום לכם, 1,596,571 פראיירים. ב-15 השנים האחרונות הוכחתם שוב שאתם לא מתים ולא מתחלפים. פעם אחר פעם, מדי בחירות, הצבעתם למפלגות אווירה שהגיעו לכאן ונעלמו אחרי קדנציה. גג שתיים.

באדיבותכם נכנסו לכנסת 63 חברי-כנסת מ-5 מפלגות טרנד שונות. תמכתם במפלגת מרכז, הלכתם בעקבות שינוי, האמנתם בכל לב בקדימה והאמנתם בגמלאים. ראיתם ראחוק. שאפו. ההיסטוריה הוכיחה שרק הוותיקות שורדות. היתר מייצרות באזז לפני הבחירות ובמדגמים. יכול להיות שהפעם זה יהיה שונה, ויכול להיות - שבפעם ה-19 - יוכח שלא. הצבעה נעימה.