בחירות 2013 - מפלגת עוצמה לישראל | mako

החדשות
עוצמה לישראל

בחירות 2013

החדשות
החדשות

מיכאל בן ארי

עוצמה לישראל

mako | פורסם 05/12/12 16:46:36

מפלגה: עוצמה לישראל

גיל: 49

מגורים: קרני שומרון

מצב משפחתי: נשוי +8

מיכאל בן ארי הוא חבר הכנסת מטעם סיעת עוצמה לישראל, ובעבר מטעם סיעת האיחוד הלאומי. בעל תואר דוקטור בלימודי ארץ ישראל וארכיאולוגיה. בן ארי התחבר לתנועת כ"ך עוד בעת לימודיו התיכוניים. בבחירות לכנסת העשירית היה מנהל מטה הבחירות של המפלגה בתל אביב‏‏. הוא היה מועמד מטעם מפלגת חרות בבחירות לכנסת השש עשרה (2003) ומועמד מטעם מפלגת חזית יהודית לאומית בבחירות לכנסת השבע עשרה (2006), אך הרשימות לא עברו את אחוז החסימה.

עם הקמת האיחוד הלאומי סמוך לבחירות לכנסת השמונה עשרה הוצב במקום הרביעי ברשימה כנציג מפלגת ארץ ישראל שלנו, מפלגה שצירפה אליה את חזית יהודית לאומית זמן קצר קודם לכן, ונבחר לכנסת ה-18. בשל חברותו בעבר בתנועת כ"ך, שהוכרזה כארגון טרור בארצות הברית, סירבו בשנת 2012 שלטונות ההגירה בארצות הברית להעניק לבן ארי ויזה לארצות הברית. יושב ראש הכנסת, רובי ריבלין, מחה על ההחלטה "לפסול נציג נבחר של מדינת ישראל" וביטל בתגובה נסיעה של משלחת חברות כנסת לארצות הברית‏.

בן ארי מגדיר עצמו כ"תלמידו וממשיך דרכו של הרב כהנא" ותומך בטרנספר של רבים מבין ערביי ישראל ובסרוב פקודה במקרה של פינוי התנחלויות. את סירובו לגנות את הצתת המסגד בכפר יאסוף בדצמבר 2009, נימק באומרו: "את הגינויים שלי סיימתי כאשר בתי הכנסת נשרפו בגוש קטיף"‏..

לקראת סוף כהונת הכנסת פרש בן ארי ממפלגת ארץ ישראל שלנו יחד עם מרזל ובן גביר כשהם מקימים מחדש את מפלגת חזית יהודית לאומית. יחד עם אריה אלדד (מפלגת התקווה) פרש בן ארי מהאיחוד הלאומי, והשניים הקימו את סיעת עוצמה לישראל, אשר הוכרה ב-19 בנובמבר 2012 ומתמודדת בבחירות לכנסת התשע עשרה. בן ארי מוצב במקום השני ברשימה.

ותקבלו את כל הסיפורים ישירות לפייסבוק שלכם
תגובות

הוסף תגובה

 
שם
נושא
תוכן
 
ביטול  |  
מקרא: = תגובה ללא תוכן   = תגובה עם תוכן