בחירות 2013 - מפלגת קדימה | mako

החדשות
קדימה

בחירות 2013

החדשות
החדשות

רונית תירוש

קדימה

mako | פורסם 25/12/12 16:54:30

מפלגה: קדימה

גיל: 59

מקום מגורים: רמת גן

מצב משפחתי: נשואה + 3

תירוש שירתה בחיל המודיעין. היא בעלת תואר ראשון בשפה וספרות ערבית ובפילוסופיה כללית של אוניברסיטת תל אביב. כמו כן, בעלת תעודת הוראה בשפה הערבית ובעלת תואר שני במנהל החינוך ובארגונו. תירוש החלה בשנת 2000 לימודי דוקטורט אך הקפיאה את לימודיה עם התמנותה למנכ"לית משרד החינוך באותה שנה.

תירוש הייתה מורה לערבית ומחנכת בתיכון עירוני ט' בת"א וקודמה בהמשך לתפקיד סגנית המנהל. לאחר מכן כיהנה בין השנים 1988-1996 כמנהלת התיכון.

בשנת 1997 מונתה לתפקיד מנהלת מנהל החינוך בעיריית תל אביב-יפו. בתפקיד זה שימשה עד שנת 2000, אז הסתכסכה עם ראש העירייה החדש, רון חולדאי, מי שנחשב ליריבה הבכיר במערכת החינוך בתל אביב. במהלך שנים אלו ניסתה תירוש להתמודד במכרזי ניהול מחוזות תל אביב ומרכז במשרד החינוך ונכשלה.

בשנת 2001 מונתה לתפקיד מנכ"לית משרד החינוך על ידי שרת החינוך, לימור לבנת. בשנות כהונתה כמנכ"לית נולדה היוזמה לרפורמת דו"ח דברת ותירוש הייתה הממונה להוציאו לפועל. בשנות כהונתה כמנכ"לית בוצעו קיצוצי תקציב גדולים במשרד והיא שימשה כמגשרת בין השרה לבנת לבין ארגוני המורים שהיו מצויים בסכסוכים רבים עם המשרד והשרה. ביקורת קשה נמתחה עליה מצד המורים וגורמים אחרים לאחר הצהרתה ביחד עם לבנת, כי מורים שפוטרו בגל פיטורים גדול היו מורים לא טובים.

עם הקמתה של מפלגת קדימה הצטרפה תירוש למפלגה בעקבות הזמנתו של מייסדה, ראש הממשלה דאז אריאל שרון. בעקבות הצטרפותה נאלצה תירוש לפרוש מתפקידה כמנכ"לית משרד החינוך.

בבחירות לכנסת ה-17 נבחרה תירוש לכנסת מטעם קדימה. מאז תירוש חברה בוועדות הכלכלה, קידום מעמד האישה והחינוך, התרבות והספורט.

ותקבלו את כל הסיפורים ישירות לפייסבוק שלכם
תגיות: רונית תירוש   קדימה  
רונית תירוש

mako

תגובות

הוסף תגובה

 
שם
נושא
תוכן
 
ביטול  |  
מקרא: = תגובה ללא תוכן   = תגובה עם תוכן