בחירות 2013 - מפלגת חד"ש | mako

החדשות
חד"ש

בחירות 2013

החדשות
החדשות

מוחמד ברכה

חד"ש

mako | פורסם 26/12/12 11:57:31

מפלגה: חד"ש

גיל: 57

מקום מגורים: שפרעם

מצב משפחתי: נשוי + 3

ברכה למד לתואר ראשון במתמטיקה באוניברסיטת תל אביב, ולצד זה שימש כיו"ר התאחדות הסטודנטים הערביים באוניברסיטה ובארץ כולה. נוסף על כך היה מהמקימים ומהפעילים הבולטים של תא הסטודנטים הערבי-יהודי "קמפו"ס" (ר"ת: "קבוצה למעורבות פוליטית וחברתית סטודנטיאלית"), שאיחד סטודנטים יהודים וערבים מן השמאל במאבק פוליטי משותף.

ב-1982 היה מיוזמי הקמת "הוועד נגד המלחמה בלבנון". עם סיום לימודיו באוניברסיטת תל אביב, שב לעיר הולדתו והחל לקחת חלק בפעילות הסניף המקומי של המפלגה הקומוניסטית הישראלית.

כיום מכהן כחבר בלשכה הפוליטית של המפלגה הקומוניסטית הישראלית, חבר מרכז ועד ההגנה על אדמות ערביות בארץ, חבר הנהלת עיתון "אל-איתיחאד", חבר הנהלת מכון אמיל תומא למחקרים וחבר מועצת המרכז הבינלאומי לשלום במזרח התיכון.

בשנת 1999 נבחר לראשונה לכנסת, התמודד על תפקיד יושב ראש הכנסת מול אברהם בורג והפסיד. בכנסת ה-16 כיהן בתפקיד סגן יושב ראש הכנסת. כמו כן משמש כיושב ראש השדולה המוניציפלית בכנסת וחבר השדולה הסביבתית-חברתית בכנסת. לקראת הבחירות לכנסת ה-17 ניצח בהתמודדות הפנימית במועצת חד"ש על ראשות הרשימה את תע'ריד שבייטה ברוב של 69%.

בכנסת ה-17 כיהן ברכה כחבר ועדת הכנסת, ועדת הכספים, הועדה לפניות הציבור וממלא מקום בוועדת החינוך, התרבות והספורט. בנוסף הוא כיהן כיושב ראש סיעת חד"ש.

במהלך כהונתו בכנסת יזם חוק המגן על כספים שמעבירה המדינה לרשויות המקומיות למטרות חינוך מפני עיקול. כן היה בין יוזמי החוקים לביטול איחודי הרשויות של שגור, עיר הכרמל ובאקה-ג'ת, ובין יוזמי התיקון לחוק גיל פרישה שדחה את ההעלאה המדורגת לגיל הפרישה לנשים מגיל 62 לגיל 64 עד לשנת 2017.

בשנת 2009 החליט היועץ המשפטי לממשלה מני מזוז להגיש כתב אישום כנגד ברכה באשמת תקיפת שוטר, העלבת איש ציבור והפרעה לשוטר במילוי תפקידו, בשל מספר תקריות במהלך הפגנות שבהן היה ברכה מעורב. ברכה הגיב כי החלטת היועץ היא פוליטית והשתתפות בהפגנות היא חלק מתפקידו של חבר כנסת.‏

לקראת הבחירות לכנסת ה-19 נבחר ברכה פעם נוספת לעמוד בראש רשימת חד"ש, אך הודיע כי באמצע הקדנציה יתפטר, כדי לפנות מקום למועמד חדש.

ותקבלו את כל הסיפורים ישירות לפייסבוק שלכם
תגיות: מוחמד ברכה   חד"ש  
מוחמד ברכה
תגובות

הוסף תגובה

 
שם
נושא
תוכן
 
ביטול  |  
מקרא: = תגובה ללא תוכן   = תגובה עם תוכן