גילויים חדשים בפרשת האלוף (במיל') אורי שגיא: המתלוננת העומדת מאחורי פרישתו של ראש אגף המודיעין לשעבר - היא דמות מוכרת ומוערכת בעולם העסקי - כך חשף הערב כתב חדשות 2 עמית סגל ב"אולפן שישי". לפני כשבוע הגיע ה-"רכש הביטחוני" של יחימוביץ' אל לשכתה - שם התקבלה ההחלטה על עזיבתו. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

תחילתה של הפרשה בסוף השבוע שעבר, אז צלצל הטלפון בבית מפלגת העבודה. אשת עסקים מוערכת ומוכרת ביקשה לקבוע פגישה עם יושבת ראש הסיעה יחימוביץ', אך העדיפה שלא לפרט את נושאה. יחימוביץ' נעתרה לבקשה. בפגישתן של השניים, הוכתה יחימוביץ' בהלם לשמע טענותיה של המתלוננת: הרכש הביטחוני הטרי שלה הואשם במעשים חמורים - מהסוג שבהם היא נלחמה שנים.

האישה סיפרה שם סיפור ישן מאד משנת 1973, אבל ארוך ומטריד מאוד. הוא כלל תיאור מפורט של תקיפה מינית שביצע בה לכאורה שגיא בעת שהיה מפקד גדוד בצה"ל והיא הייתה חיילת צעירה. היא לא איימה לפנות לעיתונות - אך ביקשה שיחימוביץ' תדע על מעשיו, לכאורה, של שגיא.

חמישה ימים נמשכה ההתלבטות. מצד אחד - ישנה התיישנות על העבירות, לכאורה, מצד שני - קיימות טענות חמורות. מצד אחד, יחימוביץ' חרטה על דגלה את המלחמה בהטרדות המיניות ומצד שני - לאישה הבכירה לא היו ראיות לסיפור העתיק.

יחימוביץ': "לא נפנה עורף לקורבן - גם אם זה מזיק פוליטית"

בכנס הנשים המתמודדות בפריימריז בעבודה, אמרה היום יחימוביץ': "אי אפשר להפנות עורף לקורבן - גם אם זה מזיק פוליטית וגם אם משלמים על כך מחיר", והדגישה כי "הרף שלנו הוא לא פלילי. יש לנו רף אחר - והוא בתחום המוסרי". יושבת-ראש העבודה הוסיפה כי "הדוגמה האישית כאן היא מאוד קריטית, כי ברגע הזה אנחנו נבחנות כמנהיגות".

ביום רביעי השבוע, זומן שגיא לפגישה עם יחימוביץ' בבית מפלגת העבודה שבתל אביב. בדיוק כמוה, חמישה ימים קודם לכן - גם לו לא היה מושג מהו הנושא. בחדר המתין לו גם שלום קיטל, יועץ הקמפיין של יחימוביץ'. בקווים כללים, תיארה יושבת ראש העבודה את הטענות נגדו והמתינה לשמוע את גרסתו. אבל הוא הפתיע והודיע מיד כי יסיר את מועמדותו למקום ברשימת העבודה לכנסת.

בהודעה לעיתונות, טען שגיא כי פרש "בשל בעיות בריאות", על פי הצעתם של דוברי המפלגה. "ככה העיתונאים לא יעזו לחטט". בכירים בעבודה ציינו כי מדובר ב"שקר מוחלט של שגיא", ואמרו כי "הוא הציע את הנוסח הזה - אנחנו רק העברנו אותו לעיתונאים". באותו ערב החליף האלוף (במיל') מספר גרסאות: תחילה עמד מאחורי הטענה על בעיות בריאות ואיים להגיש תביעת דיבה. רבע שעה לפני הפרסום כבר חזר בו מהטענה על בעיות בריאות במשפחה, ולמחרת הודה בפה מלא מדוע פרש.

האישה שהניעה את המהלך הזה הרגישה ביומיים האחרונים שהוקל לה ושהמשימה בוצעה. למי שדיבר איתה אמרה שאין לה כוונה להיחשף. היא "מרגישה שהצדק נעשה והוא לא יהיה חבר כנסת". היא גם הכחישה את הטענה של שגיא, שלפיה גורמים פוליטיים שמתנכלים לו הם אלה ששלחו אותה. ביממה האחרונה אישה נוספת טענה בעמוד הפייסבוק של יחימוביץ' על מעשים דומים של שגיא. גם הפעם הכחיש שגיא בתוקף.

האלוף במילואים שגיא דחה מכל וכל את הטענות מצדה של האישה שהתלוננה באוזני יחימוביץ', ואת טענות האישה הנוספת שתלונתה פורסמה ב"ידיעות אחרונות". הוא סירב להגיע לאולפן להגיב לדברים.