לאחר שהטיל את הפצצה הפוליטית, שלפיה הוא עורק ממפלגת "העבודה" אל רשימתה של ציפי לבני, "התנועה", הגיע מי שהיה מספר שלוש במפלגתה של יחימוביץ' לאולפן חדשות 2, וציין באופן מפורש כי ביתו הפוליטי החדש לא ייכנס לממשלתו של בנימין נתניהו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"החלטתי שלא לעסוק יותר בענייני מפלגת העבודה", פתח פרץ את דבריו. "אני מאחל להם בהצלחה, ואין לי עניין להשקיע מאמצים כדי לפגוע בה", אמר, אך הוסיף כי "מה שחשוב כרגע זו העובדה שאין אלטרנטיבה שלטונית לנתניהו - ולשם כך באתי".

במהלך הריאיון, עומת פרץ עם הטענות שלפיהן הביע תקווה כי שיקוליה של יחימוביץ' הם על בסיס עדתי, אמר: "אני מנהל מאבקים מעמדיים ולא עדתיים. כשאני מקיים יחסים עם אנשים פוליטיים אני לעולם לא משתמש באיברים פנימיים". הוא המשיך ותקף את יו"ר העבודה, וציין כי "אם כבר מדברים על אתיקה, אז ברצוני לומר כי שלי יחמוביץ' פנתה אליי כדי להצטרף למפלגה. לפני שבע שנים היא ישבה באולפן "פגוש את העיתונות" - וחצי שעה לאחר מכן אכלנו יחד במסעדה ודיברנו על כניסתה לפוליטיקה".

לפני כשנה וחצי חתם פרץ על מסמך שבו הוא מתחייב להישאר במפלגת העבודה. "אף אחד לא רוצה את שירותיי במפלגה ואני לא כופה את עצמי על איש", אמר בתגובה להצגת המסמך, והדגיש: "אחת מהתהתחייבויות היא גם לקיים מתווה מדיני".

"לבני לא נכנסה פעם - ולא תכנס גם עכשיו לממשלת נתניהו"

"אחת מהתחייבויות המסמך היא מתווה מדיני" (צילום: חדשות 2)
"אחת מהתחייבויות המסמך היא מתווה מדיני" | צילום: חדשות 2

חבר מפלגת העבודה לשעבר המשיך והצדיק את מהלכיו הפוליטיים, ואמר כי "ציפי לבני סירבה להכנס לממשלת נתניהו ואני מאמין לסולם הערכים שלה. אני אומר באופן מפורש כי לא נשב בממשלה שכזו". לאחר מכן, ציין כי מחויבותו היא "קודם כל למדינה. לא הרווחתי כלום במעבר מהעבודה למפלגתה של לבני".

בסוף דבריו, ציין פרץ כי כעת הוא מקדיש את מרב מאמצו בלמשוך את בוחרי הליכוד למחנה המרכז-שמאל. "אני רוצה להוכיח שהצבעה לנתניהו לא מתאימה לעתידם", אמר. "אחרי הבחירות נאחד את הגוש הזה. המערכה נפתחה מחדש", ציין.

ממפלגת העבודה נמסר בתגובה לדבריו של פרץ, כי "עריקתו מחדדת את הפער בין אידיאולוגיה לחתרנות אישית. אחרי שדרש להודיע שאסור להצטרף לנתניהו - חבר ללבני, שאינה פוסלת זאת".

על נסיבות הצטרפותה של יחימוביץ' לעבודה, מסר היועץ האסטרטגי של המפלגה, שלום קיטל, כי "לטענה על נסיבות הצטרפותה של יחימוביץ' לעבודה אין שחר. פרץ נפגש עם יחימוביץ' רק שבועיים לאחר הריאיון ודיווחה על כך לממוניה".