יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, השופט אליקים רובינשטיין, הודיע הערב על הסרתו מלוח השידורים של סרטון התעמולה של מפלגת "כלכלה" - שבמרכזו נראית אישה בעודה פושטת את רוב בגדיה ונותרת ללא חלק עליון. התשדיר נועד לסמל, לכאורה, את השלכות המצב הכלכלי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"מספר תלונות התקבלו מגורמים שונים באשר לתשדיר זה, בנימוק שהוא מסב פגיעה בכבוד הנשים וגורם להחפצתן", כתב רובינשטיין. "בצפייה בתשדיר סברתי כי הוא משקף טעם רע ווולגריות. התלבטתי באשר לתוכנו ולפגיעה האפשרית ברגשות הציבור, אך סברתי כי אינו מגיע לעוצמה של פסילה לנוכח חומרים שהציבור נחשף אליהם תדיר בעידן זה".

בעקבות בדיקה נוספת של הדברים וכוונתו של יו"ר ועדת הבחירות לדון בנושא עם ראשי המפלגה, החליטו האחרונים להפסיק את שידור הסרטון ביוזמתם. "לאחר שעיינתי היום בתלונות ומשיקולים ציבוריים, בין השאר - מכיוון שהופנתה תשומת הלב כי גם נוער מתבגר עשוי לצפות בתשדיר, הנחיתי לבוא דברים עם הרשימה כדי להוריד סרטון זה בהמשך. בטרם נעשה הדבר, הגיע בא כוח הרשימה וביקש להסיר את התשדיר. כמובן שניתן לו מבוקשו", כתב רובינשטיין.

 "השופט כשל במתן לגיטימציה לתשדיר מסוג זה"

על ההתפתחויות מיהרה להגיב חברת הכנסת אורית זוארץ, המשמשת יו"ר מטה הנשים במפלגת "התנועה" בראשות ציפי לבני. "התוצאה הרצויה הושגה והתשדיר המבזה נפסל ולא ישודר יותר", מסרה. "למרות זאת, חמור בעיניי הנימוק המקומם שנתן השופט בהחלטתו - על כך שלמרות הטעם הרע העולה מהסרטון סבר כי לא הגיע לעוצמה שתחייב את פסילתו".

זוארץ הוסיפה ותקפה את רובינשטיין באומרה כי "במתן לגיטימציה לתשדיר מסוג זה, כשל השופט - ובכך פגע במעמדו ובתפקידו הממלכתי  האמון על בדיקת התכנים באופן מעמיק לפי סולם ערכים ואמות מידה רצויים".