המערכת הפוליטית ממשיכה לסעור לאחר שאמש בשעה 20:00 בערב הכריז ראש הממשלה בנימין נתניהו על הקדמת הבחירות בשל "האינטרס הלאומי": על פי הערכות, האנשים שמהווים את האלטרנטיבה השלטונית היחידה המסתמנת כעת מול ראש הממשלה נתניהו - ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט ויושבת ראש קדימה לשעבר ציפי לבני - לא ירוצו בבחירות הקרובות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

השניים עשויים לאיים על סיכוייו של נתניהו להיות ראש הממשלה קדנציה נוספת, בעיקר אם ישובו לפוליטיקה ויצליחו לגבש סביבם גוש מרכז חזק.

אהוד אולמרט לא ערוך כעת להתמודדות פוליטית למרות שמשפטית הוא יכול לעשות זאת, מפני שזוכה מרוב האישומים החמורים נגדו ובשל העונש הקל יחסית, ללא קלון, שגזר עליו בית המשפט. מי ששוחח איתו בימים האחרונים מעיד כי הוא "להוט" לחזור למערכת הפוליטית אבל זה קרוב מדי ומהר מדי. הוא במיוחד לא רוצה להיחשב ככזה שלא מתייחס להליכים המשפטיים, זאת בשל פרשת הולילנד בה הוא מעורב, וטרם "נחתמה" סופית.

גם על ציפי לבני הופעל לאחרונה לחץ רב על מנת שהיא תחזור ותרוץ מול נתניהו בבחירות. חיים רמון אף ביקש ממנה שתעמוד בראש מפלגה חדשה שהוא מקים - אבל היא מהססת. מאז שעזבה את המערכת הפוליטית היא שומרת על נינוחות; טסה הרבה לחו"ל ומרצה. קשה לה לחזור כי היא בעיקר מבינה שאין לה סיכויים להחליף את בנימין נתניהו בתפקיד ראש הממשלה.

הולכים לבחירות - סיקור מיוחד

הכנסת תתכנס בשבוע הבא מחדש - כדי להתפזר

בחירות 2013: ביטחון מול כלכלה

הבחירות יוקדמו: "אינטרס לאומי"

למה נתניהו מקדים את הבחירות?

המתחרים מתכוננים: "יש אלטרנטיבה"

מסתמן: אריה דרעי יעמוד בראש ש"ס