בחירות 2013 (קרדיט: Amir Schiby)
יאיר לפיד בתוך הגנקי. ליטרלי | צילום: Photo by Flash90

הודעתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו על הקדמת הבחירות נתנה את הקיו לבחירות הראשונות בישראל שחלק גדול מהן יתנהל ברשתות החברתיות.מהרגע שיצאה ההודעה הרשמית צוייצו ופורסמו אלפי ציוצים וסטטוסים בפייסבוק ובטוויטר.

המגיבים הראשונים היו אלה שלמדו בשנים האחרונות לנצל את הרשתות החברתיות לצרכים פוליטיים – הפולטיקאים החדשים והישנים שלנו.

ציפי לבני פרסמה מיד תגובה בפייסבוק בה כתבה "ארבע שנים מאז הבחירות האחרונות ועד ליום שבו ישראל צריכה לבחור את דרכה מחדש. ארבע שנים בהם (הטעות במקור) ישראל הפכה להיות מבודדת ומסוגרת.. שנים בהם הוקפא התהליך המדיני.. שנים בהם השתלטו על המילים 'מדינה יהודית' תכנים דתיים קיצוניים.. שנים בהם גדל הנטל הכלכלי והעמיקו הפערים.. כל זה אינו מכת טבע, הוא תוצאה ישירה של מדיניות ממשלת נתניהו".

ארץ נהדרת בחירות מם
בארץ נהדרת מתכוניים

גם ניצן הורוביץ, זהבה גלאון, שלי יחימוביץ, שאול מופז, יאיר לפיד, וכמובן נתניהו, שביקש מאזרחי הישראל מנדט מחודש להנהיג את המדינה, פרסמו את עמדתם בפייסבוק ובטוויטר.

מם בחירות עמית סלונים
ממשיכים להצביע ביבי. עמית סלונים

ומצד הצעירים. סתיו שפיר, ממנהיגות המחאה החברתית כתבה: "הוא חושב שהן שלו וטועה. בואו נהפוך את הבחירות האלה לשלנו". הבמאי דורון צברי שהקים לאחרונה תנועה פוליטית חדשה כתב: "מציע לפתוח את היום בחיוך ותקווה. וגם, על הדרך, קריאת עידוד פנימית לתומכי השמאל. יש תקווה. יאללה, לעבודה. בוקר טוב". בטוויטר של נפתלי בנט, הכוח החדש של הימין הציוני - דתי, נכתב:  "בזמן שהשמאל מתפצל לרסיסים, אנחנו מתאחדים. אנחנו נהיה המפלגה הראשונה שתסיים את הפריימריז ונבנה מחנה ציוני יהודי אדיר. ואמיר בן דוד, מסכם - ה"בחירות הראשונות בטוויטר".

דפני ליף מם
דפני ליף מזמינה להפגנה ומזכירה לנו מה נשמע בחודשים הקרובים

הפירסומאי אילן שילוח כתב "לשמחתי הכנסת תשתנה דרמטית בעקבות הבחירות. לצערי, שום דבר לא ישתנה במדינה כתוצאה מהבחירות". ועמית סגל, שדיווח בחדשות 2 על הקדמת הבחירות, לא ממהר לגהץ את החליפה וכותב "מודיע על הקדמת הבחירות ומרגיש כמו יו"ר הכנסת שיודע יום אחד על מות אמנון רובינשטיין. אתה בטוח שזה נכון, אבל מהסס על סמך ניסיון העבר".

אבי נוסבאום כתב "בחירות בישראל זה כמו משאית זבל: זה בא מוקדם מדי, זה מריח לא טוב, ועובדים בזה רק אנשים שלא מצאו שום עבודה אחרת".

וגם תעשיית הממים חוגגת:

קבלו את הפרלמנט האמיתי שיחליף את הכנסת בבחירות הבאות:

מם בחירות פרלמנט
לנו יש כבר כנסת. נדב רביב

בחירות 2013 (קרדיט: Nir Falay)
בבחירות 2013 בוחרים מה?! | צילום: Photo by Flash90

בחירות 2013 (קרדיט: גורי אלפי דרך סטטוסים מצייצים)
ששש...לא בין שתיים לארבע | צילום: Photo by Flash90

בחירות 2013 (קרדיט: Amir Schiby)
יאיר המנטור | צילום: Photo by Flash90