הימין הלא מאוחד - קרבות בתוך הגוש: ראש הממשלה בנימין נתניהו קרא היום (שישי) לתומכי הימין להצביע רק לליכוד ולא לימין המאוחד, שלדבריו "מגמגמים" כשהם נשאלים על מי ימליצו לראשות הממשלה. יו"ר הימין המאוחד, השרה לשעבר איילת שקד, מיהרה להגיב ותקפה: "רק אתמול אמרו אנשיך שתלך עם גנץ. אצלנו נאמנים לימין ולערכיו".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

שקד פרסמה תגובה להאשמותיו של נתניהו וכתבה: "אנחנו הימין האידיאולוגי היחידי. אמרנו שנמליץ על מועמד הימין, שזה נתניהו. די לזרות חול בעיני הציבור".

השרה לשעבר הוסיפה: "במקום לריב עם השותפות הטבעיות, עדיף לנתניהו למקד מאמצים בהגדלת הגוש אם אכן ממשלת ימין לאומית היא רצונו.מי שגמגם עם ברק, לבני, הרצוג, גבאי ורק אתמול כשאמרו אנשיו שילך עם גנץ - שלא יטיף לימין המאוחד. אצלנו נאמנים לימין ולערכיו". בכך התייחסה לאמירותיו של יו"ר הקואליציה לשעבר דוד ביטן, שאמר כי אינו מתנגד לצירוף בני גנץ וחלק מכחול לבן לממשלה הבאה.

האזינו: תגובת מיכל פרץ (צילום: פלאש 90, יונתן זינדל, חדשות)
שקד ונתניהו בימים טובים יותר | צילום: פלאש 90, יונתן זינדל, חדשות

לאחר זמן קצר, בשידור פייסבוק שהעלתה, הבהירה יו"ר הימין המאוחד: "אנחנו נמליץ על נתניהו, אך הדבר תלוי בממשלה שיקים".

בשידור חי בפייסבוק אמר היום נתניהו: "מי שמצביע ימין, מי שרוצה ממשלת ימין בראשותי, לא יצביע לא לליברמן ולא למפלגות האחרות. קודם כל ראינו שזה הולך לבזבוז, זה מתבזבז הקולות האלה. בזבזנו שבעה מנדטים בבחירות האחרונות של קולות ימניים, שבעה מנדטים! ומי שמצביע למפלגה אחרת בימין שאולי תעבור את אחוז החסימה והיא תעבור, יהפוך את הליכוד לפחות גדול. אתה רוצה גם 61 וגם שהליכוד יהיה גדול".

ראש הממשלה הוסיף: "כיוון שאין הצבעה בשני פתקים, יש רק פתק אחד, מי שאומר 'אני רוצה את נתניהו בראש ממשלת ימין' יצביע ליכוד ולא יגיד 'טוב, אני אתן את זה למישהו אחר, נקווה שיעברו את אחוז החסימה, נקווה שאם יעברו את אחוז החסימה גם ימליצו על נתניהו'".  במסר שמתייחס גם ל"עוצמה יהודית" ולמפלגת נעם אמר: "לא לבזבז את הקולות בימין על מפלגות קטנות שלא יעברו או על מפלגות גדולות 

עוד תקף רה"מ ואמר: "גם שם אני שומע את הגמגום של החברים שם בימין. 'אולי כן, אולי בהתחלה, כרגע', כל מיני מילים כאלה. אני אומר - אתה רוצה להיות בטוח ואתה רוצה שאני אמשיך להוביל את מדינת ישראל כראש ממשלת ישראל אז תצביע מח"ל! פתק אחד. וזו הבחירה האמיתית בבחירות האלה, מי יהיה רה"מ הבא של מדינת ישראל. מי שרוצה אותי יצביע מחל. פתק אחד".