צפו בסיפורים המעניינים של 27.5 לאורך השנים (צילום: רויטרס)
"המסביר הלאומי". בנימין נתניהו | צילום: רויטרס

יו"ר הליכוד בנימין נתניהו לא חיכה זמן רב, ועם תחילת מבצע "עופרת יצוקה" החל להשמיע את קולו - בעיקר ברשתות הזרות. "התותחים רועמים ואנו מאוחדים", אמר נתניהו. יו"ר הליכוד, דובר האנגלית המצוחצחת, נכנס לנעלי המסביר הלאומי בתחילה מבלי שממש מונה לכך באופן רשמי - ולאחר מכן לבקשת ראש הממשלה אולמרט.

נתניהו, כמו שאר הפוליטיקאים, היה ועודנו בעיצומו של קמפיין הבחירות כשהלחימה בדרום החלה. בימים הראשונים ענה ביבי למאות שאלות באנגלית וגם, לראשונה מאז תחילת הקמפיין, לכמה שאלות בעברית .

המועמד המוביל בסקרים כנראה יודע את מלאכתו, כך לפחות לפי דעת הקהל. מתוצאות סקר שנערך במיוחד לחדשות 2 באינטרנט, על-ידי מכון הסקרים פאנלס, עולה כי 41% מהנשאלים חושבים כי נתניהו מתפקד כמסביר הלאומי הטוב ביותר של ישראל. לעומתם, 33% חושבים שיו"ר הליכוד מנצל את הלחימה לטובתו האישית, לצבור רווח פוליטי.

סקר יומי 13.1 (פאנלס) (צילום: פאנלס)
סקר: בנימין עושה את עבודתו כמסביר הלאומי בצורה הטובה ביותר | צילום: פאנלס

נתניהו מורה ליחסים בין-לאומיים

יו"ר הליכוד בנימין נתניהו העביר השבוע לתלמידי יישובי עוטף עזה שיעור ביחסים בינלאומיים. הנקודה המרכזית בה התמקד נתניהו היא התעמולה הערבית, וכיצד היא מצליחה להשפיע על העולם באמצעות היפוך הסיבה שבגינה החלה המלחמה.

"אתה צריך לשכנע את דעת הקהל שאתה צודק - הקרב האמיתי הוא הקרב על הצדק", אמר נתניהו. הוא נשאל על ידי אחד התלמידים אודות התמונות הקשות שמציג חמאס בטלוויזיה. התלמיד הציע כי כדי לנצח בהסברה ישראל אף היא צריכה להראות תמונות קשות של נפגעיה. אולם נתניהו שלל את הצעתו של התלמיד. "יש לנו רגישות", אמר. "לפלסטינים לא אכפת. הם חוגגים כשיש לנו נפגעים ואין להם בעיה להראות את הסבל שלהם. לנו, לעומת זאת, יש רגישות".

נתניהו ברשת

מאמצי ההסברה של בנימין נתניהו גולשים גם לרשת. השבוע ערך "המסביר הלאומי" מפגש הסברה טלפוני מיוחד עם בלוגרים מארצות הברית, בו הוא עידכן אותם באופן אישי על ההתפתחויות האחרונות במלחמה נגד החמאס.

הבלוג - "אמת אחת", המארח של השיחה הזו, הציג את נתניהו כמי שהפסיק את קמפיין הבחירות שלו ויצא לסייר בישראל, "הוא אפילו היה באשקלון בזמן נפילת רקטה", מנה המראיין את תרומתו של נתניהו למערכת ההסברה הישראלית.

להצטרפות לפאנל המשיבים

לכל הסקרים