סקר  - הנשיא אובמה (צילום: חדשות 2 - פאנלס)
סקר פאנלס | צילום: חדשות 2 - פאנלס

לאורך הקמפיין הממושך והמתוקשר מאוד של נשיא ארה"ב החדש, ברק אובמה, לא הפסקנו לשאול את עצמנו את השאלה המתבקשת "טוב או רע לישראל?".

ובכן, לדעת רוב הציבור הישראלי, הנשיא הדמוקרטי שמימש את החלום האמריקני האולטימטיבי - בהחלט טוב לישראל.

בסקר שנערך עבור חדשות 2 באינטרנט על ידי מכון הסקרים "פאנלס" נשאלה השאלה: "האם אתה חושב שברק אובמה יהיה נשיא טוב לישראל". על כך השיבו 52% מהנשאלים "חושב שכן". 9% ממש בטוחים שכן. 21% דווקא חושבים שלא, בחירתו של אובמה לא מיטיבה עם ישראל. 5% בלבד ענו "בטוח שלא", ו-13% השיבו כי הם "לא יודעים".

אולמרט ופרס בירכו את אובמה

"ברק אובמה הרשים את העולם כולו במסעו אל הבית הלבן, ביכולת שלו להעניק השראה לעמו ולעולם כולו", אמר אמש ראש הממשלה אהוד אולמרט. "אני משוכנע כי קשריה ההדוקים והקרובים של ארצות הברית עם ישראל ילכו ויתחזקו. ערכי הדמוקרטיה, האחווה והחופש שמהווים את לבנות היסוד בחברה האמריקאית משותפים גם לחברה הישראלית, ויחד עם זה האמונה בכוחו וביכולתו של האדם לשנות ולהשפיע על סביבתו".

עידן אובמה (צילום: רויטרס)
האם אובמה יגרום גם לישראל לחייך? | צילום: רויטרס

גם הנשיא שמעון פרס שיגר איגרת לנשיא הנבחר עם השם האמצעי בעייתי "חוסיין". "בחירתו של אובמה מהווה תיקון היסטורי לאחת העוולות הגדולות באנושות - עבדות השחורים על ידי הלבנים", כתב נשיא המדינה. פרס סיפר כי בביקורו האחרון בישראל שאל אותו אובמה מה הוא יכול לעשות למען ישראל. "תשובתי אליו היתה 'תהיה נשיא טוב וגדול לאמריקה, וכשתצליח בזאת- תהיה נשיא טוב לישראל ולכל אומות העולם'". 

להצטרפות לפאנל המשיבים

לכל הסקרים