ראש בראש: ביבי נגד ציפי נגד אהוד, עיבוד מחשב (תמונת AVI: חדשות)
ראש בראש: ביבי נגד ציפי נגד אהוד (חדשות 2, עיבוד תמונה) | תמונת AVI: חדשות

המלחמות בין המפלגות פינו את מקומן בימים האחרונים לטובת המלחמה הפנימית במפלגת הליכוד. בתום תהליך מממושך של בחירות לפריימריז, שכלל לא מעט פוליטיקה פנימית, נבחר משה פייגלין למקום ה-20 ברשימת המפלגה לבחירות הקרובות, למורת רוחו של יו"ר הליכוד, בנימין נתניהו.

נתניהו עסוק מאז בנסיונות לדחוק את פייגלין הרחק ממקום ריאלי, תוך מאמצים עיקשים למצוא פירצה בתקנון המפלגה שתאפשר לו להבטיח שפייגלין לא יפריע למפלגה בתהליך ההתחדשות שלה מול הבוחרים במערכת הבחירות הנוכחית.

סקר שמתפרסם הבוקר בעיתון "הארץ" מבשר לנתניהו בשורות טובות ורעות. הטובות: מפלגתו מובילה בבחירות הקרובות. התוצאות מראות שהנבחרת החדשה שנתפסת כימנית יותר, לא רק שלא מרעה עם המפלגה, אלא דווקא מזכה אותה בגידול של שני מנדטים ל-36 מנדטים.

החדשות הרעות הן שנתניהו יצטרך להתאמץ יותר כדי להרחיק את פייגלין ממקום ריאלי שכן גם אם תתקבל העתירה בבית הדין של הליכוד למקם את פייגלין במיקום ה-34, עדיין מדובר במקום ריאלי שמשאיר את פייגלין בתמונה.

הסקר נערך על ידי חברת "דיאלוג" בפיקוח הפרופ' קמיל פוקס מהחוג לסטטיסטיקה באוניברסיטת תל אביב. התוצאות חושבו על סמך 422 נשאלים, שאינם כוללים את ערביי ישראל עקב חג הקורבן. מגמות הצבעתם שוקללו לפי סקרים קודמים.

מפלגת העבודה זוכה גם היא לעידוד על פי תוצאות הסקר וזוכה ל-12 מנדטים, גידול של 2 מושבים למפלגה לעומת הסקר הקודם. מפלגת קדימה לעומתן נחלשת במנדט אחד. המפלגה בראשותה של לבני זוכה ל-27 מנדטים בלבד.