ביבי, ציפי, אהוד. קשה להחליט (צילום: חדשות 2)
מה נשים בקלפי? אף אחד לא יודע | צילום: חדשות 2

מועד הבחירות לכנסת קרב והולך, ומספר המתלבטים עדיין עומד על למעלה מרבע מהציבור: מנתוני סקר שערך מכון המחקר פאנלס במיוחד עבור חדשות 2 באינטרנט, עולה כי 26% מהציבור עדיין לא החליט למי יצביעו בבחירות הקרובות.

בימים האחרונים אמנם חלה ירידה קלה בשיעור ה"קולות הצפים", אך לא מדובר בשינוי מגמה משמעותי לעומת חודש ינואר, אז השיבו כ-28% מהנשאלים כי עדיין לא גיבשו החלטה לאיזו מפלגה להצביע.

סקר פאנלס 3.2 (צילום: פאנלס)
רבע מהציבור טרם החליט | צילום: פאנלס

בקרב 502 משיבים בסקר, המהווים מדגם מייצג של האוכלוסיה הבוגרת בישראל, מסתמן אחוז גבוה של שיעור הצבעה. 66% מהמשיבים בטוחים שיילכו להצביע, ועוד 21% חושבים שייצאו לשלשל את הפתק בקלפי בעשרה בפברואר. כ-2% בלבד חושבים שלא יצביעו, אחוז זהה בטוחים שלא יצביעו ועוד 5% טרם החליטו האם יממשו את זכותם הדמוקרטית לבחור ראש ממשלה.

סקר פאנלס 3.2 (צילום: פאנלס)
מסתמן אחוז הצבעה גבוה | צילום: פאנלס

כשהנתונים הם כאלו, עושות נכון שלוש המפלגות הגדולות, כאשר הן משקיעות מאמץ רב לסחוט עוד ועוד קולות מבין המתלבטים. בינתיים, המפלגה שנושפת בעורפו של הליכוד היא דווקא ישראל ביתנו בראשותו של ח"כ אביגדור ליברמן, הממשיכה לצבור כוח בסקרים.

בסקר שנערך אתמול עבור חדשות 2 באינטרנט, צוברת ישראל ביתנו עוד מנדט לעומת השבוע שעבר והופכת למפלגה השלישית בגודלה עם 17 מנדטים. בכירים בליכוד הטיחו אמש ביקורת קשה ביו"ר המפלגה, בנימין נתניהו, על דרך ניהול הקמפיין. "ליברמן עושה ואומר את מה שאנחנו לא יכולים, וגונב לנו את הקולות", כך הביקורת הפנימית בליכוד.

להשתתפות בפאנל המשיבים

לכל הסקרים של חדשות 2