סקר מנדטים נובמבר (יח``צ: חדשות)
סקר בחירות (חדשות 2) | יח``צ: חדשות

העם עם לבני, לפחות בכל הנוגע לקריאתה לראש הממשלה אולמרט - "תתפטר". לפי סקר שנערך במיוחד עבור ערוץ הכנסת על ידי מכון המחקר פאנלס, 72% מהציבור סבורים שעל אולמרט להכריז על "נבצרות" מיידית ולפנות את מקומו. זאת בעקבות כוונת היועץ המשפטי לממשלה להעמידו לדין פלילי, בכפוף לשימוע, בפרשת "ראשונטורס".

19%, לעומת זאת, חושבים שאולמרט לא צריך להכריז על נבצרות, ולהישאר בתפקידו עד לבחירות הקרובות. 9% ענו שאין להם דעה נחרצת בעניין.

עוד בסקר: הפער בין הליכוד לקדימה הולך וגדל. בסקר נבדקו אחוזי התמיכה במפלגות השונות מחודש אוקטובר ועד היום, בחמישה תאריכים שונים. לפי הסקר, הליכוד התחזק בחודש האחרון ב-6 מנדטים: מ-29 ל-35, ולעומתו קדימה נחלשה ב-5 מנדטים: מ-31 ל-26 בלבד.

מפלגת העבודה, לפי הסקר, ממשיכה להיחלש באופן הדרגתי, מ-10 ל-7 מנדטים. מרצ, לעומתה, דווקא התחזקה ב-3 מנדטים וכעת עוקפת את העבודה במנדט אחד. ש"ס מתחזקת במנדט אחד, עם 10 מנדטים.

מהסקר עולה כי מפלגת ישראל ביתנו שומרת על כוחה, אך נחלשה בחודש האחרון במנדט אחד, מ-10 ל-9. המפלגות הערביות נשארו יציבות לאורך כל הדרך עם 10 מנדטים. יהדות התורה והבית היהודי צמודות עם 6 מנדטים כל אחת, והירוקים מפתיעים ועוברים את אחוז החסימה, כך בסקר, עם 3 מנדטים בלבד.

להצטרפות לפאנל המשיבים לסקר