הסקרים: קדימה עם לבני מנצחת (צילום: רויטרס)
ציפי לבני, ארכיון | צילום: רויטרס

בבוקר שאחרי הודעתה של ציפי לבני על הליכה לבחירות מפרסמים שני העיתונים הגדלים סקרים שמאשרים את נכונות הצעד שעשתה לבני, מבחינתה. הסקרים אמנם מצביעים על יתרון ללבני בראשות קדימה, יתרון שיכול להביא אותה לראשות הממשלה, אך גם על מירוץ צמוד עם הליכוד בראשות בנימין נתניהו. ההבדל בסקרים הוא שניים-שלושה מנדטים ביניהם, שיכולים בקלות גם להתהפך.

בסקר שמתפרסם בעיתון "ידיעות אחרונות" קדימה עם לבני מובילה בשלושה מנדטים בלבד על פני הליכוד - 29 מנדטים מול 26. העבודה מתרסקת ל-11 מנדטים יחד עם ש"ס, רק מנדט אחד מעל המפלגות הערביות. הגמלאים והירוקים משתרכים מאחור עם שני מנדטים כל אחד.

בסקר שמתפרסם בעיתון "מעריב" העניינים צמודים אפילו יותר. קדימה, לפי הסקר, עדיין בראש עם 31 מנדטים, אבל נתניהו והליכוד נושפים בעורפה עם 29 מנדטים בלבד. מפלגת העבודה בראשות אהוד ברק עם 11 מנדטים, יחד עם ישראל ביתנו והמפלגות הערביות. לפי הסקר הזה, מפלגת הגמלאים מתרסקת לחלוטין ואחוז ההצבעה אליה יהיה אפסי.

גם סקר שפורסם בסוף השבוע ב"אולפן שישי", אחרי פיצוץ המו"מ עם ש"ס ולפני פנייתה של לבני אל פרס, חוזה תוצאות דומות: לבני עם 31 מנדטים, נתניהו עם 29.