סקר חברת פאנלס 8.1 (צילום: פאנלס)
82% בעד המשך הפעולה בעזה | צילום: פאנלס

היום ה-13 למבצע עופרת יצוקה, וישראל מנהלת מערכה מדינית סבוכה, לצד המערכה הצבאית. בעוד מחלוקת מתגלעת בין ראש הממשלה , אהוד אולמרט, שר הביטחון, אהוד ברק ושרת החוץ ציפי לבני על המשך הלחימה בעזה, מרבית הציבור בישראל תומך בהמשך הלחימה. מסקר שנערך במיוחד עבור חדשות 2 באינטרנט על ידי מכון המחקר פאנלס עולה כי 82% מהציבור תומך בהמשך הפעולה ברצועה.

המשיבים בסקר נשאלו מה צריכה ישראל לעשות עכשיו ברצועת עזה: 41% מהמשיבים ענו כי על ישראל לעלות מדרגה ולהכניס כוחות נוספים לפעולה הקרקעית. 41% נוספים השיבו כי יש להמשיך במתווה הפעולה הנוכחי, מבלי להכניס עוד כוחות קרקעיים.

16% בלבד מבין המשיבים סבורים כי יש להגיע במהירות להסדר הפסקת אש. 2% השיבו כי הם אינם יודעים. הסקר נערך אתמול, בהשתתפות 500 משיבים המהווים מדגם מייצג של האוכלוסייה הבוגרת בישראל. טעות הדגימה המירבית היא 4.5%.

ירי צה"ל לעבר עזה (צילום: רויטרס)
תקיפה בעזה. ארכיון | צילום: רויטרס

בסקר הקודם שנערך בתחילת השבוע, נשאלו המשיבים האם הם תומכים בהמשך הפעילות הקרקעית של צה"ל ברצועת עזה. רוב מוחץ של המשיבים, 89% השיבו כי הם תומכים בהמשך הפעולה. 8% בלבד טענו כי יש להפסיק את הפעולה.

ראש המטה המדיני-בטחוני במשרד הביטחון, האלוף (במיל.) עמוס גלעד, יצא היום למצרים כדי לנסות ולקדם את היוזמה המצרית להסדר בטחוני חדש בציר פילדלפי, זאת לאחר שיוזמת הפסקת האש הצרפתית הסתבכה. הקבינט צפוי להתכנס בימים הקרובים כדי להחליט אם להרחיב את פעולת צה"ל.

להשתתפות בפאנל המשיבים

לכל הסקרים של חדשות 2 באינטרנט