מגמת צמצום הפער בסקרים המשכת: הפער בין יו"ר הליכוד בנימין נתינהו, ליו"ר קדימה, ציפי לבני ממשיך להצטמצם ועומד כעת על שלושה מנדטים בלבד - כך עולה מסקר שנערך על ידי מכון "מאגר המוחות" עבור התכנית "משעל חם".

עוד עולה מהסקר שמפלגת ישראל ביתנו בראשות אביגדור ליברמן מתחזקת וזוכה בלא פחות מ-19 מנדטים. העבודה זוכה ב-13 מנדטים, וש"ס שומרת על כוחה עם 10 מנדטים. הסקר נערך בקרב 1,894 נשאלים במשך שלושה ימים.

התמיכה הגוברת בליברמן לא חומקת מעיניו של יושב ראש הליכוד בנימין נתניהו, שמנסה להילחם בזליגת הקולות מהליכוד לישראל ביתנו. "אם תצביעו לליכוד, אני אבחר לראשות הממשלה", אמר אמש נתניהו בכנס עולים בגני התערוכה והצהיר כי יפנה לצרף את ישראל ביתנו ואת ליברמן כשר חשוב בממשלה. "אז אנחנו נקבל ממשלה הרבה יותר יציבה", הוסיף.

כבר בסקר שנערך על ידי מכון המחקר פאנלס במיוחד עבור חדשות 2 באינטרנט בתחילת השבוע עולה כי הפער בין הליכוד לקדימה מצטמצם. לפי סקר זה הליכוד זוכה ב- 27 מנדטים - ירידה של שני מנדטים לעומת הסקר הקודם שנערך בשבוע שעבר, וקדימה עם 24 מנדטים - עלייה של מנדט מהשבוע שעבר.

ישראל ביתנו ממשיכה להתחזק

ציפי לבני ובנימין נתניהו (צילום: חדשות 2)
לבני ונתניהו: הפער ממשיך להצטמצם | צילום: חדשות 2

מהסקר שנערך בהשתתפות 992 נשאלים עולה כי מפלגת ישראל ביתנו ממשיכה להתחזק, ועל פי הסקר היא הופכת למפלגה השלישית בגודלה בישראל עם 17 מנדטים, התחזקות של מנדט אחד לעומת השבוע שעבר. על פי ההערכות, ישראל ביתנו "גונבת" מנדטים מהליכוד.

מפלגת העבודה בראשות אהוד ברק זוכה ב-14 מנדטים בלבד, עלייה של מנדט אחד מאז השבוע שעבר. גם ש"ס שומרת על יציבות וזוכה ב-11 מנדטים, מנדט אחד יותר מאשר בסקר הקודם.

מרצ התנועה החדשה זוכה ב-6 מנדטים, מנדט אחד יותר מהשבוע שעבר, ומקבלת קולות ממצביעי הירוקים שככל הנראה לא יעברו את אחוז החסימה. יהדות התורה עם 5 מנדטים, האיחוד הלאומי עם 4 מנדטים, גם רע"מ-תע"ל עם 4 מנדטים. הבית היהודי זוכה ב-3 מנדטים וכך גם מפלגת חד"ש. בל"ד עם שני מנדטים בלבד. היום נביא, כאן בחדשות 2 באינטרנט סקר נוסף על התפלגות המנדטים של המפלגות.