ציפי לבני ובנימין נתניהו (צילום: חדשות 2)
ציפי לבני ובנימין נתניהו | צילום: חדשות 2

ב- 10 בפברואר, בעוד שמונה ימים בדיוק יתקיימו הבחירות לכנסת, ולישראל יהיה ראש ממשלה חדש. מסקר שנערך על ידי מכון המחקר פאנלס במיוחד עבור חדשות 2 באינטרנט עולה כי הפער בין הליכוד לקדימה מצטמצם היום לשלושה מנדטים בלבד: הליכוד עם 27 מנדטים - ירידה של שני מנדטים לעומת הסקר הקודם שנערך בשבוע שעבר, וקדימה עם 24 מנדטים - עלייה של מנדט מהשבוע שעבר.

מהסקר שנערך ביממה האחרונה בהשתתפות 992 נשאלים עולה כי מפלגת ישראל ביתנו ממשיכה להתחזק, ועל פי הסקר היא הופכת למפלגה השלישית בגודלה בישראל עם 17 מנדטים, התחזקות של מנדט אחד לעומת השבוע שעבר. על פי ההערכות, ישראל ביתנו "גונבת" מנדטים מהליכוד.

סקר מנדטים 2.2 (פאנלס) (צילום: פאנלס)
התפלגות המנדטים | צילום: פאנלס

מפלגת העבודה בראשות אהוד ברק זוכה ב-14 מנדטים בלבד, עלייה של מנדט אחד מאז השבוע שעבר. גם ש"ס שומרת על יציבות וזוכה ב-11 מנדטים, מנדט אחד יותר מאשר בסקר הקודם.

הירוקים יישארו בבית?

מרצ התנועה החדשה זוכה בשישה מנדטים, מנדט אחד יותר מהשבוע שעבר, ומקבלת קולות ממצביעי הירוקים שככל הנראה לא יעברו את אחוז החסימה. יהדות התורה עם 5 מנדטים, האיחוד הלאומי עם 4 מנדטים, גם רע"מ-תע"ל עם 4 מנדטים. הבית היהודי זוכה ב-3 מנדטים וכך גם מפלגת חד"ש. בל"ד עם שני מנדטים בלבד.

סקר מנדטים 2.2. פאנלס (צילום: פאנלס)
התפלגות המנדטים | צילום: פאנלס

על פי הסקר, חלה ירידה במספר המתלבטים והיא מגיעה ל 17% מהמשיבים שאומרים כי אינם יודעים למי יצביעו, לא יצביעו או שמסרבים לומר. זו פעם ראשונה מזה זמן רב שאחוז המתלבטים הוא מתחת ל-20%. 

992 נשאלים השתתפו בסקר, והם מהווים מדגם מייצג של האוכלוסייה הבוגרת בישראל. טעות הדגימה המירבית היא 3.4%.

מקדימה נמסר בתגובה כי כל הסקרים האחרונים משקפים את העובדה שהפער צמוד ובהיקף כל כך גדול של כ-25% מתלבטים, שברובם נוטים לקדימה. "כולם מבינים שהכול פתוח", אומרים בקדימה. כמו כן, נמסר מהמפלגה כי הסקר מחזק את התודעה הכוללת שרק ציפי לבני יכולה לנצח את בנימין נתניהו להשיב את התקווה. "מצידנו יהיה ניצחון בפתק אחד על מנת שלא נתעורר לממשלת ביבי-ש"ס", אומרים בקדימה.

להצטרפות לפאנל המשיבים

לכל הסקרים