סקר מנדטים לתארים 20.1 (פאנלס) (צילום: פאנלס)
קדימה בראשות אולמרט מתרסקת | צילום: פאנלס

מבצע "עופרת יצוקה" כנראה לא שינה את המפה הפוליטית בישראל, למרות סמיכותו לבחירות. רוב הציבור, או ליתר דיוק 69%, החליטו לא לשנות את הצבעתם בקלפי בעקבות המבצע - כך עולה מסקר שנערך על ידי מכון המחקר פאנלס במיוחד עבור חדשות 2 באינטרנט.

המשיבים נשאלו האם בעקבות מבצע "עופרת יצוקה" שינית את החלטתך למי להצביע בבחירות לכנסת, ואם כן - לאיזה כיוון?  14% אומרים כי שינו את הצבעתם וזזו ימינה. רק 3% החליטו לשנות את הצבעתם לכיוון השמאלי של המפה הפוליטית בישראל . 8% שינו את הצבעתם, אבל נשארו באותו הצד של המפה הפוליטית. 6% אמרו כי האם אינם יודעים או לא מעוניינים לענות.

בסקר גם נשאלו המשיבים אילו הבחירות היו מתקיימות היום, לאיזו מפלגה היית מצביע? למשיבים הוצגו שתי אפשרויות לגבי מפלגת קדימה: האחת, קדימה בראשות ציפי לבני, והשנייה קדימה בראשות אהוד אולמרט.

על פי ממצאי הסקר האפשרות ההיפותטית של הצבת אולמרט בראשות קדימה גורמת לה להתרסק ולהיות המפלגה השלישית בגודלה עם 17 מנדטים אחרי הליכוד והעבודה, בצמוד לישראל ביתנו עם 16 מנדטים. הקולות האבודים בורחים הן לשמאל - לעבודה, והן לימין - בעיקר לליכוד.

אולמרט מחזק את נתניהו

כשמפלגת קדימה בראשות לבני היא זוכה ב-25 מנדטים, הליכוד זוכה ב-30 מנדטים, ישראל ביתנו 15 מנדטים, העבודה 14 מנדטים, ש"ס 11 מנדטים, יהדות התורה 5 מנדטים, מרצ - התנועה החדשה עם 5 מנדטים גם כן, האיחוד הלאומי ורע"מ-תע"ל עם 4 מנדטים כל אחת, חד"ש עם 3 מנדטים הבית היהודי 2 ובל"ד 2.

כשקדימה בראשות אולמרט התמונה משתנה: הליכוד מוביל בביטחה עם 33 מנדטים, קדימה עם 17 מנדטים בלבד, העבודה מתחזקת עם 18 מנדטים, ישראל ביתנו זוכה ב-16 מנדטים, ש"ס עם 10 מנדטים, מרצ 6 מנדטים, יהדות התורה עם 5 מנדטים, האיחוד הלאומי ורע"מ-תע"ל עם 4 מנדטים כל אחת, חד"ש עם 3 מנדטים, הבית היהודי ובל"ד עם שני מנדטים כל אחת.

הסקר נערך ביממה האחרונה בקרב 851 משיבים. טעות הדגימה המרבית היא 3.9%.

 להצטרפות לפאנל המשיבים של חדשות 2

לכל הסקרים של חדשות 2