סקר בחירות 2009 - הצבעה למפלגות (צילום: חדשות 2 - פאנלס)
סקר חדשות 2 באינטרנט | צילום: חדשות 2 - פאנלס

פחות משבוע לבחירות, אי הוודאות באשר להצבעה הגורלית בקלפי נראית גדולה מתמיד. לפי סקר חדשות 2 באינטרנט, שנערך על ידי מכון המחקר פאנלס, 28% מהציבור עדיין לא החליטו למי להצביע. אבל השאלה המעניינית היא בין למי למי מתלבטים הקולות הצופים, ולמי, אולי, הסיכויים הגדולים יותר לזכות בקולות המתלבטים.

מתוך אותם אחוזים שעוד לא יודעים למי הם הולכים להצביע, הקבוצה הגדולה ביותר - 19% - מתלבטים בין הצבעה לקדימה להצבעה להעבודה. 11% מתלבטים בין הליכוד לקדימה.

סקר בחירות 2009 - הצבעה למפלגות (צילום: חדשות 2 - פאנלס)
סקר חדשות 2 באינטרנט | צילום: חדשות 2 - פאנלס

בצד הימני יותר של המפה הפוליטית - 9% מתלבטים בין הליכוד לבין ישראל ביתנו. 6% תוהים האם להצביע לאיחוד הלאומי או לבית היהודי. בשמאל מתלבטים 5% בין העבודה למרצ. 

בין הליכוד והאיחוד הלאומי מתלבטים 3%, ובין הליכוד לבין ש"ס מתלבטים גם כן 3%. 2%, כך עולה מהסקר, לא יודעים אם לבחור בעבודה או בליכוד. שמאלה יותר משם, 1% בלבד מתבלטים אם לשים פתק של מרצ - התנועה החדשה או של חד"ש. 

ברק ולבני נפגשו, בליכוד זעמו (צילום: רויטרס)
לבני וברק, ארכיון | צילום: רויטרס

מתוך כלל המשיבים על הסקר, 21% ענו שיש להם "התלבטות אחרת". מכך ניתן להסיק שאותם אחוזים לא מעטים, גם הם עדיין לא יודעים למי להצביע, אבל גם לא מתלבטים בין שתי אפשרויות ברורות. 15% השיבו "לא יודע", או "לא מעוניין לענות".

הסקר נערך בקרב 948 נשאלים המהווים מדגם מייצג של האוכלוסייה היהודית הבוגרת בישראל. טעות הדגימה היא בשיעור של 3.9%.

להצטרפות לפאנל המשיבים

לכל הסקרים