סקר מנדטים נכון ליום ה 12.1 (צילום: חדשות 2)
סקר מנדטים | צילום: חדשות 2

ביום ה-17 ללחימה בעזה נראה כי הליכוד מתחזק על חשבון מפלגת העבודה. אילו הבחירות לכנסת היו מתקיימות היום, בנימין נתניהו היה עומד בראש הממשלה עם 33 מנדטים - כך עולה מסקר שנערך ביממה האחרונה על ידי מכון המחקר פאנלס במיוחד עבור חדשות 2 באינטרנט.

המשיבים נשאלו: לו הבחירות לכנסת היו נערכות היום במי היית בוחר? הליכוד בראשות נתניהו מתחזק וזוכה ב-33 מנדטים, ובכך פותח פער של חמישה מנדטים על מפלגת קדימה. בסקר שנערך בשבוע שעבר, בתאריך ה-8 בינואר, זכה הליכוד ב-31 מנדטים. 

מפלגת קדימה בראשות ציפי לבני מתחזקת מעט וזוכה ב-28 מנדטים, מנדט אחד יותר מאשר בשבוע שעבר. לעומת הליכוד וקדימה, נראה כי מפלגת העבודה, בראשותו של שר הביטחון אהוד ברק דווקא נחלשת. העבודה זוכה השבוע ב-13 מנדטים בלבד, לעומת 15 בשבוע שעבר, תוצאה מפתיעה לנוכח המבצע הצבאי בעזה, שמוגדר נכון לעכשיו, כמוצלח.

מפלגת ישראל ביתנו בראשותו של אביגדור ליברמן שומרת על כוחה וזוכה ב-13 מנדטים. ש"ס בראשות אלי ישי מאבדת מנדט אחד השבוע וזוכה ב-8 מנדטים. המפלגות הערביות משיגות יחד 9 מנדטים, מרצ התנועה החדשה בראשות חיים אורון 5 מנדטים, יהדות התורה 5 מנדטים, האיחוד הלאומי עם 4 מנדטים, הירוקים עם שני מנדטים והבית היהודי, שזכה בשבוע שעבר בשני מנדטים, לא עובר השבוע את אחוז החסימה.

סקר מנדטים נכון ליום ה 12.1 (צילום: חדשות 2)
סקר מנדטים | צילום: חדשות 2

הסקר נערך בקרב 960 משתתפים המהווים מדגם מייצג של האוכלוסייה הבוגרת של מדינת ישראל. טעות הדגימה המרבית היא 3.4%.

להצטרפות לפאנל המשיבים

לכל הסקרים של חדשות 2 באינטרנט