סקר מנדטים נכון ליום 8.12
מפלגת העבודה מתחזקת | צילום: חדשות2 ופאנל פור יו

הפריימריז במפלגת העבודה כנראה עשה לה רק טוב: מסקר שנערך במיוחד עבור חדשות 2 באינטרנט על ידי מכון המחקר פאנלס עולה כי מפלגת העבודה התחזקה השבוע והיא עולה לעשרה מנדטים. בסקר שערכנו רק בשבוע שעבר העבודה זכתה ל-6 מנדטים בלבד.

בסקר נשאלו המשיבים: אילו הבחירות לכנסת היו מתקיימות היום לאיזו מפלגה היית מצביע? הליכוד כאמור צועד בראש עם 32 מנדטים. קדימה בראשות ציפי לבני, שזוכה ב-25 מנדטים. על פי הנתונים, בהשוואה לשבוע שעבר הליכוד איבד מנדט לטובת קדימה- אז זכה הליכוד ב-33 מנדטים וקדימה ב-25. היום הליכוד כאמור עם מנדט אחד פחות, וקדימה עם אחד יותר.

אהוד ברק יכול להיות מרוצה מהנבחרת החדשה שלו כי מצבה של מפלגת העבודה משתפר מעט לאחר הפריימריז במפלגה: ה"עבודה" מתחזקת השבוע ועולה מ 6 מנדטים בשבוע שעבר ל - 10 מנדטים (בעיקר על חשבון מרצ והירוקים). יש בכך אפקט של העניין סביב המפלגה והרשימה בשבוע האחרון. בדרך כלל גל כזה שוכך לאחר זמן, מוקדם לדעת כיצד יתייצב, במיוחד לאור הפריימריז בליכוד היום ובקדימה בהמשך החודש.

גוש הימין 65 מנדטים, גוש השמאל 55 מנדטים

נאבקים על הקולות של הצופים
נתניהו ולבני: מי יהיה ראש הממשלה? | צילום: חדשות

ש"ס בראשות אלי ישי מקבלת על פי הסקר 11 מנדטים, ישראל ביתנו בראשות אביגדור ליברמן 11 מנדטים, המפלגות הערביות זוכות ב-10 מנדטים, מר"צ בראשות חיים אורון מקבלת 6 מנדטים. מפלגת "הבית היהודי" מיסודן של איחוד לאומי - מפד"ל - 6 מנדטים , יהדות התורה - 5 מנדטים ומפלגת הירוקים זוכה ב-3 מנדטים.

בסך הכל גוש הימין-דתיים עם 65 מנדטים מוביל בצורה דרמטית על גוש השמאל עם 55 מנדטים בלבד.
הסקר נערך בתאריכים 6-7 בדצמבר בהשתתפות 963 משיבים המהווים מדגם מייצג של האוכלוסייה הבוגרת בישראל. טעות הדגימה המירבית היא 3.5%.

להצטרפות לפאנל המשיבים לסקר

לצפייה בסקרים קודמים:

סקר: נתניהו נוסק, ברק מתרסק

סקר: 52% - ביבי לא השתנה

סקר חדשות 2 באינטרנט: הליכוד מוביל על קדימה

סקר: 72% - אולמרט צריך ללכת