ציפי לבני ושאול מופז (עיבוד מחשב) (צילום: עדי רם, חדשות)
שאול מופז וציפי לבני (עיבוד מחשב) | צילום: עדי רם, חדשות

קצת יותר משבועיים לפני שבקדימה בוחרים מנהיג חדש, חושפים ארבעת המועמדים מעט מהחיים שלהם. ואיפה? באינטרנט כמובן, כיאה לפוליטיקאים מעודכנים טכנולוגית. בקדימה השיקו אתמול אתר חדש במיוחד לפריימריז, ובו אזור אישי לכל מועמד.

אז מי אתה, אבי דיכטר? הנה כמה מהדברים שהשר לביטחון פנים שלנו הסכים לספר על עצמו: בצעירותו הוא ניגן על מפוחית פה ושיחק כדורגל במכבי אשקלון, הוא אוהב לשמוע את שרית חדד, להקת הפרברים ושלמה ארצי, הוא אוהב לאכול שווארמה ושוקולד מריר, הוא נוהג לתבל את שיחותיו בבדיחות ובפתגמים ביידיש או בערבית ובכל ערב הוא מתקשר לאמו כדי "לסגור יום".

שרת החוץ ציפי לבני חושפת את הדברים הבאים על עצמה: היא מרבה לקרוא, בעיקר ספרי מתח שאותם היא אוהבת לקרוא מהסוף להתחלה. היא אוהבת לשמוע מוזיקה ישראלית, מזרחית וג'אז בנגן ה-MP3 שלה. בזמנה הפנוי היא מתופפת על מערכת תופים. בסופי השבוע היא שורפת קלוריות בחוף הים, אבל מחזירה אותן בסיום ההליכה בג'חנון.

שר התחבורה שלנו שאול מופז מדגיש באתר בעיקר את עברו הצבאי המוכר. גם דור ההמשך הלך בדרכו: שלושה מילדיו משרתים היום בצה"ל - שניים מהם ביחידות מובחרות. כבישת זיתים, מספר מופז, היא תחביב משפחתי והזמר האהוב על מופז הוא בועז שרעבי.

המועמד מאיר שטרית מספר כי גר בצריף בעיירה יבנה במשך כל שנות נעוריו. הוא בעל אזרחות כבוד של הרשויות רחובות, גבעת שמואל, טירת הכרמל וקריית עקרון, וכן יקיר עיריית מעלה אדומים. שטרית פרסם בעבר ספר ילדים בשם "פארה, העכברה שהתחתנה".