יומיים בלבד לפני הבחירות בליכוד שולפים את התותחים הכבדים ועושים הכל על מנת לשכנע את תומכיו של נתניהו לא לסמוך על הסקרים וללכת להצביע בהמוניהם. ומה הנשק החדש? לא נפנוף באיום הגרעין האירני, לא קסאמים וגראדים עד תל אביב - אלא רגשות אשם. בליכוד משוכנעים כי אם הטקטיקה הזו עבדה לכל אמא פולניה, למה שלא תסייע לנתניהו?

חברי המפלגה הרשומים באתר הליכוד קיבלו בימים האחרונים מייל אישי עם המסר המרתיע - "אכזבת! קשה לי להאמין שעשית דבר כזה!". לדואר מצורף סרטון וידאו מושקע שמסביר מה "עלול" לקרות אם לא תלכו להצביע עבור הליכוד: חגיגות בעולם הערבי, הכרזתה של ציפי לבני על פינוי יישובים, החזרת רמת הגולן לסורים ומצב כלכלי קשה מתמיד.

פייר, אכזבתם

במבזק חדשות מיוחד מטעם הליכוד פונה השדרן ומכריז כי הבלתי ייאמן קרה: "המועמד המוביל בנימין נתניהו הפסיד את הבחירות על חודו של קול". מיד אחר כך הוא חושף מיהו האזרח שלא הלך להצביע ואחראי למחדל: אתם!

אך לא מדובר בהפניית אצבע מאשימה באופן כללי, אלא בהתקפה אישית הממוענת לכל אחד ואחד מהמכותבים: מפגינים זועמים המניפים שלטי ענק עם שמותיכם, לצד גילויי אכזבה מצד שכנים המומים. אם כל זה לא מספיק בשביל להקים אתכם מהכיסא, מצורף גם מסר מנשיא אירן מחמוד אחמדינג'אד: "אנחנו בדרך להגשמת חלום, בדרך לירושלים הקדושה. תודה לך!".