הכתבות בכלי התקשורת לקראת הבחירות לכנסת מתרכזות בעיקר במפלגות הגדולות והמוכרות, אבל לפעמים מה שמתנהל בשוליים לא פחות מעניין. אם עוד לא שמעתם, אז זה הזמן להכיר את מפלגת "הישראלים", ולנסות להבין מדוע הם מקדמים את נושא התחתונים.

בראש מפלגת הישראלים עומד גדעון דורון, שקורא לניקיון כפיים במערכת הפוליטית ולשינוי שיטת הבחירות בישראל. סרטון פרובוקטיבי שהפיצה המפלגה מציע לנו לוותר על המפלגות ה"מזוהמת", אותן מסמלות התחתונים. "הגיע הזמן להחליף את התחתונים המלוכלכים", אומרים במפלגה.

ואם אתם עדיין מתלבטים האם בכלל ללכת אל הקלפי ב-10 בפברואר, קבוצת סטודנטים הקימה במיוחד בשבילכם את האינטרנט "הנבחר" (http://www.hanivchar.co.il/). המטרה: לקדם את ההשתתפות של האזרחים בבחירות.

באתר "מתמודדים" זה מול זה המועמדים בבחירות, והגולשים יכולים ללמוד על קורות חייהם. באמצעות האתר ובאמצעות הודעות טקסט, הגולשים יכולים לקדם לשלב הבא את המועמדים המועדפים עליהם, ולהדיח אחרים.

משל האח הגדול

רועי לביא, מהוגי הרעיון, סיפר לחדשות 2 באינטרנט על היוזמה. "אנחנו חבורה של חברי ילדות בני 30 שישבנו ורצינו לעשות משהו ביחד בנוגע למה שקורא סביבנו", אמר.  "ראינו את הגמר של 'האח הגדול' וראינו שכמות ה-SMS שנשלחה הייתה מדהימה. שמנו קצת כסף והתחלנו לגלגל את העניין".

כל מועמד בבחירות יכול לקבל מהגולשים ביצה או פרח, ובהמשך אפילו תתווסף האפשרות להעניק גלגל הצלה, כמו בכל ריאליטי שמכבד את עצמו.

"בחלומות הוורודים אנחנו מקווים אולי תהיה השפעה ואולי אפילו ח"כ ,לפני הדחתו, יבקש לשים סרטון באתר כדי להיות אטרקטיבי", אומר רועי.