עלוני הסברה של שלי יחימוביץ ויצחק הרצוג - סלוגן זהה (צילום: חדשות)
שניים אוחזים בסיסמא | צילום: חדשות

יכול להיות שהירידה התלולה בסקרים גורמת למועמדי הפריימריז במפלגת העבודה לאבד לא רק את האופטימיות שלהם, אלא גם את המקוריות?

מי שגלש בימים האחרונים לאתר הבית של ח"כ שלי יחימוביץ', נוכח לגלות כי המועמדת הנמרצת ברשימתו של אהוד ברק לכנסת בחרה, לאחר התלבטות ובקול תרועה רמה, את סיסמת הפריימריז שלה. "שקלנו את 'שלי. ראשונה בעבודה' ואת 'שלי, עבודה אמיתית'", כותבת יחימוביץ' בבלוג שלה, ומוסיפה כי היא ואנשיה השתעשעו מ"שלי יחימוביץ‘. היא פירקה את האיחוד של דלית אל כרמל ועוספייה, היא תפרק גם את חוק ההסדרים". אחד הפעילים אף הציע את הסלוגן: "שלי יחימוביץ‘, אישה עובדת", אבל זה נפסל בגלל משמעויותיו הנוספות.

בסופו של דבר בחרו במטה הפריימריז להשתמש בסיסמא: "שלי. עושה את העבודה", אותה תרם לא אחר מאשר איש הטלוויזיה גיא פינס. אם הסלוגן מצלצל לכם מוכר - זה לא במקרה. גם בעיניו של שר הרווחה וחברה של יחימוביץ' למפלגה, יצחק (בוז'י) הרצוג, מצאה חן הסיסמה. הרצוג כל כך התלהב מהמשפט הקליט עד שהוא מתנוסס בראש עמוד הבית שלו באופן בולט כבר מתחילת החודש האחרון.

הסיסמה כבר בתיבות הדואר

"לאחר מספר פגישות עם יועצי תקשורת לפני כשלושה שבועות, ובתיאום עם השר, החלטנו כי זו הסיסמה שהכי מתאימה לפועלו של הרצוג", מספרת מיכל חומסקי, ראש מטה הבחירות של הרצוג. חומסקי אף הוסיפה כי עלון עם הסלוגן הנבחר הופץ כבר לבתי הדפוס וחולק בימים האחרונים לתיבות הדואר של חברי המפלגה ובכנסי תמיכה ברחבי הארץ.

שני הצדדים נשמעו משועשעים לנוכח גילוי "צירוף המקרים", והבהירו כי לא מדובר בתיאום ביניהם. "זוהי סיסמה מצויינת", אמרה ח"כ יחימוביץ לחדשות 2 באינטרנט. "לו היה מדובר באדם שמשתמש בסיסמה לשווא הייתה זו עוגמת נפש. אך בוז'י אכן עושה את העבודה. כיוון שהסיסמא מתאימה לשנינו, נחיה בשלום עם הסיסמאות הזהות ואפילו נשתעשע מזה".

גם במטהו של השר הרצוג לא כועסים כלל. "השר הרצוג מעריך מאוד את ח"כ יחימוביץ", אומרת חומסקי. "חבל. אם היינו יודעים על כך קודם לכן, אולי יכולנו לחסוך כסף ולאחד בין שני המועמדים".