הגמלאים שוב רצים לכנסת, וגם להם יש שחקן חיזוק: העיתונאי לשעבר גדעון רייכר מצטרף לרשימה וככל הנראה ישובץ במקום השני לאחר יו"ר המפלגה, רפי איתן.

הגמלאים היו סיפור ההצלחה המפתיע של הבחירות האחרונות, אבל כמו שקורה בדרך כלל בפוליטיקה שלנו - התקווה הפכה לשרשרת אירועים מביכים. אבל הגמלאים לא מוותרים, ונלחמים שוב על מקומם בממשלה הבאה. מפלגת הגמלאים קיימה בצהריים מסיבת עיתונאים בתל אביב, בה הציגה את רשימת המפלגה לבחירות בכנסת.

"אני הולך לחזית כדי להשיב את החיוך", אמר רייכר במסיבת העיתונאים. "אני חייב לשבת על יד שולחן הממשלה על מנת למלא את החלומות של הוותיקים וגם הצעירים. אני לא אהיה כמו כולם, אני לא נואש, אני לא מוכה אני לא מסכן, אני מלא מרץ. אני הולך להגשים את החלומות, אני זקוק לקולות, לא רק מהמבוגרים, עוד מעט הצעירים יהיו מיעוט".

רפי איתן:"גדעון מפה והלאה אתה משרת ציבור, כל מאווייך הם איך לשרת את הציבור אני מאחל לכולם שמפלגת הגמלאים תהיה מוכנה לשרת את הציבור".

שלוש שנים לאחר שמונה לשר לענייני גמלאים, רפי איתן מרגיש שעדיין מוקדם מידיי בשבילו לצאת לפנסיה והוא יוצא לגייס קולות לקדנציה נוספת. אבל לא לכל הגימלאים יש זיכרון קצר, סקרים מראים שהגמלאים הולכים לאבד את כל המנדטים שלהם.

במערכת הבחירות לכנסת ה-17 איחדה עמותת הגמלאים כוחות מקרב כל ועדי הגמלאים של הארגונים הגדולים במשק לקראת הבחירות. המפלגה, שהחלה דרכה במערכת הבחירות בשקט יחסי, הפכה להפתעה הגדולה ביותר של הבחירות לכנסת ה-17, כאשר זכתה באופן מפתיע בשבעה מנדטים, מעל ומעבר לכל תחזית בסקרים. מטרתה העיקרית של המפלגה היא הגנה על זכויות האזרחים המבוגרים בישראל.