מפנים את ביתו של ברק, היום (צילום: אלירם משה)
הבית של ברק באשקלון, הבוקר | צילום: אלירם משה

קיתונות של ביקורת נשפכו בחודשים האחרונים על שר הביטחון, אהוד ברק, בטענה כי הוא מתגורר בדירת פאר במגדלי יוקרה בתל אביב, ולא מהווה דוגמה המצופה מאיש ציבור - במיוחד נוכח המצב הכלכלי הקשה. טענותיו של ברק כי רכש את הבית בתקופה בה לא היה בשירות המדינה עלו בתוהו, והוא החליט - כצעד הזדהות עם תושבי הדרום במהלך המבצע, לעבור לגור בוילה צנועה באשקלון.

מיקומו המדויק של הבית נאסר לפרסום במהלך מבצע "עופרת יצוקה" בעזה, שמא ישאף החמאס לשגר רקטות לעבר השכונה בה ממוקמת הווילה בניסיון לפגוע בשר הביטחון.

אולם הבוקר - מתברר כי מעבר הדירה המיוחצן אינו אלא תרגיל תקשורתי. הבית, בו הושקעו מאות אלפי שקלים בריהוט, ובמיוחד על מנת להכשירו מבחינה ביטחונית למגורי השר, נעזב בימים האחרונים. המאבטחים פרקו את ציוד האבטחה ואת המצלמות, ואתמול עזבו את המקום. היום הגיעו משאיות לבית, העמיסו את תכולת הדירה ואת חפציו האחרונים של השר, והותירו את המקום ריק ומיותם. אפילו קירות הבטון ששימשו הגנה מפני הרקטות על הבית, פונו על ידי משאיות.

אבי אגדי, המתווך שעסק בעסקת השכרת הבית, אמר היום לחדשות 2 באינטרנט: "הבית כרגע אכן ריק, והוא מוצע כעת שוב לשכירות. משרד הביטחון השכיר את הבית לצרכי השר, אולם בהסכם לא הייתה שום התחייבות מבחינתו. על פי החוזה, בהחלט ניתן היה לעזוב את הבית בהודעה מהיום להיום".

מאבטחי הבית ואנשי משרד הביטחון שפקדו היום את הוילה, ניסו בכל כוחם לגרש כמה מהעיתונאים והצלמים שהגיעו למקום לסקר את האירוע. כעת כל שנותר לראות הוא מה תהיה תגובתו של השר, פחות משלושה שבועות לפני הבחירות.