גילה גמליאל (תמונת AVI: חדשות)
גילה גמליאל | תמונת AVI: חדשות

משחר נעוריי אני חיה ונושמת את הליכוד. תמיד הייתי נאמנה לליכוד. הליכוד הוא ביתי.

בכל תפקידיי הציבוריים, כחברת כנסת וכיו"ר התאחדות הסטודנטים הארצית, ייצגתי נאמנה את הליכוד ואת ציבור בוחריי.
כחברת כנסת, אני מבטיחה להעלות לראש סדר העדיפויות את נושא העוני והפערים החברתיים שמאיימים על חוסנה של החברה והמדינה. המשבר הכלכלי לא ייפתר "ברשת ביטחון". חוסנה הלאומי של מדינת ישראל מושתת, לא רק על הכלכלה או על המערכת הביטחונית, אלא גם על המערכת החברתית-חינוכית. המפתח להצלחה במלחמה בעוני ובצמצום הפערים החברתיים בישראל, טמון בחינוך ובהשכלה הגבוהה.

אני מאמינה שהמפתח לצמצום הפערים החברתיים טמון במתן שוויון הזדמנויות מלא לרכישת השכלה גבוהה והדרך לשם מתחילה בחינוך בגיל הרך וממשיכה בבתי הספר היסודיים והתיכוניים. חובתה של המדינה להשקיע בחינוך, כך שלכל ילד במדינת ישראל תהיה תעודת בגרות וקו זינוק זהה לחיים האמיתיים. כמו כן, ישנה חשיבות עליונה בהקנית השכלה גבוהה לכל מי שחפץ בכך, גם אם הפרוטה אינה מצויה בכיסו ולכן אפעל למימון ממשלתי של שנה ראשונה באקדמיה, כשלב ראשון בדרך לסיוע ממשלתי ברכישת השכלה גבוהה, לכל חייל וחיילת משוחררים ולבוגרי שירות לאומי, הנזקקים לכך.

כסגנית שר וכחברת כנסת העברתי שישה חוקים תקדימיים בישראל, העוסקים בקורבנות תקיפה מינית, בהגנה על זכויות נשים בהריון ונשים לאחר לידה, בהסדרת יחסי מרצים באקדמיה וסטודנטים ועוד. בתקופת כהונתי כיו"ר שדולת הסטודנטים בכנסת הופחת שכר הלימוד עד לגובה של 23 אחוזים.
עבודה רבה עוד לפנינו, תנו לי את הכוח לעשות את השינוי.