חה"כ קולט אביטל (צילום: חדשות)
ח"כ קולט אביטל | צילום: חדשות

מדור חדש בחדשות 2 באינטרנט יביא לכם מידי יום את דבריהם של המועמדים בפריימריס מהמפלגות השונות, בו הם יסבירו לכם הגולשים, למה כדאי לכם לבחור בהם. מפלגת העבודה תהיה הראשונה לערוך את הפריימריס, ולכן הפעם תסביר לנו חברת הכנסת מהעבודה קולט אביטל מדוע יש לבחור בה.

"באחד מנאומיו המטרידים ביותר רידד אהוד אולמרט את תפקיד ראש הממשלה כשזעק: "זה מקום העבודה שלי!". עבורי, החברות בכנסת הינה שליחות. לאחר ששימשתי כדיפלומטית ומילאתי תפקידים בכירים כגון: שגרירת ישראל בפורטוגל וקונסול כללי בניו-יורק, ביקשתי להמשיך ולתרום למדינת ישראל והיה לי ברור כי אמצא את מקומי במפלגת העבודה, אשר ביטאה ועדיין מבטאת את ערכיי.

כחברת כנסת מטעם מפלגת העבודה הקדשתי את פעילותי לציבור. פעלתי רבות למען ניצולי השואה ואני משמשת כיושבת ראש העמותה הפרלמנטארית לזיכרון השואה וסיוע לניצוליה. בכנסת הנוכחית אני משמשת כסגנית יו"ר הכנסת וחברה בוועדת החוץ והביטחון.

כמו כן, כירושלמית גאה, הקמתי את השדולה למען ירושלים ובאמצעותה אני מנסה לקדם תוכניות בתחומי התעסוקה, יצירת מקומות עבודה חדשים, פתרון בעיית הדיור וכן העברת תקציבים נוספים לטובת התרבות העירונית. כמאמינה אדוקה בשוויון בין המינים פעלתי רבות לביטול האפליה בין נשים וגברים. אני מקדמת יוזמות חקיקה למען ייצוג נשים בכל מוקדי קבלת החלטות והעברתי חוק האוסר על פיטורי אישה השוהה במקלט לנשים מוכות.

בימים בהם אנשים מצטרפים למערכת הפוליטית ונבחרים על בסיס פופולריות זמנית, חשוב לי להתמיד בעבודה הקשה, והסיזיפית לעיתים, על מנת להמשיך ולקדם את כל אותם הנושאים אשר בדם ליבי. הציבוריות הישראלית זקוקה למנהיגים ומדינאים אמינים אשר מכבדים את המשכן בו הם נמצאים ומתנהגים בהתאם. כמדינאית ודיפלומטית אוכל לתרום לדימוי מדינת ישראל בחו"ל, לקדם את תהליך השלום ולשנות את הדימוי הרעוע המתלווה לחברי הכנסת.

מעל לכל, רצוני להיבחר לכנסת נובע מההבנה הבסיסית והברורה כי מלאכה רבה עוד לפני. ניצולי השואה עדיין לא קיבלו את כל הכספים המגיעים להם. המאבק לשוויון בין נשים וגברים זקוק עדיין לנציגות נאמנה ואיכותית בכנסת. העולים מרוסיה ומאתיופיה ובני המיעוטים החיים עימנו זקוקים להגנה בפני אפליה ולעיתים גזענות.

אני מאמינה בסוציאל דמוקרטיה, שלאור כישלון הקפיטליזם התבררה כשיטה הכלכלית היחידה שמשלבת בין יתרונות השוק החופשי לשמירה על רווחת הפרט והחברה. בשל כך אמשיך לטפח ולהוביל את המאבק לחברה צודקת ושוויונית יותר. כתומכת נאמנה בתהליך השלום בין מדינת ישראל לעולם הערבי אוסיף לחזק את האגף המתון שמאמין באפשרות לחיים טובים יותר באזורנו.

אני סמוכה ובטוחה כי הציבור וחברי מפלגת העבודה יתנו בי את אמונם ויעניקו לי את המנדט להמשיך בשליחותי הציבורית.

חדשות 2 באינטרנט מזמינים את המועמדים לכתוב לנו לכתובת: bnews@ch2news.tv. אתם גם מוזמנים לשלוח לנו סרטונים שלכם, או גימיקים אחרים.