רוני בר-און (צילום: חדשות)
רוני בר-און מסביר מדוע להצביע לו | צילום: חדשות

כבר למעלה משנה עברה מאז לקחתי על עצמי את תפקיד שר האוצר, תפקיד לא פשוט במדינת ישראל, במיוחד בעיצומו של משבר כלכלי גלובלי המשפיע על הפעילות הכלכלית והפיננסית גם כאן.

בעין הסערה אנו מחויבים לפעול מתוך שיקול דעת ולא בפזיזות, נקיים מאינטרסים פוליטיים צרים וממניעים מפלגתיים. בכל יום אני שם לנגד עיניי את האדם העובד למחייתו, את זה המקיים עסק עצמאי, את המשפחות שאוספות שקל לשקל כדי לחסוך. העוצמה שלנו היא ביכולת להוביל מהלכים כלכליים שמשרתים את כלל הציבור בישראל. העוצמה שלנו היא הרצון ליצור ביטחון כלכלי גם בטווח הארוך כי אני מאמין שחיזוק הכלכלה כולה היא גם חיזוק הכלכלה שלך.

קדימה נוסדה כדי לתת אלטרנטיבה שלטונית למפלגות הישנות, הסקטוריאליות. בראשותו של אריאל שרון, רצינו ליצור מפלגה ששמה את האינטרס הציבורי הרחב בראש סדר העדיפויות. מפלגה שמנהלת את המדינה מעל הפוליטיקה. מפלגה שמובילה בעוצמה קדימה אל עבר עתיד טוב יותר למדינת ישראל.

כך, כשכיהנתי כשר הפנים, יזמתי סדרת רפורמות שהאצילו סמכויות והעצימו רשויות מקומיות שהצטיינו בניהול עצמי, פעלתי לשחרור פקקים בירוקרטיים במנהל התכנון ובעיקר, הסדרתי את מעמדם של ילדי שוהים בלתי חוקיים בארץ. בתקופתי הוסדר מעמדם של 2,380 נפשות וקרוב ל-1,500 ילדים ומשפחותיהם קיבלו מעמד חוקי .

כשהתמניתי לשר אוצר הפכתי את מערכת אישור התקציב לשקופה, נגישה ואמינה. לא נכנעתי לדרישות תקציביות פופוליסטיות, המשכתי להוריד מסים ולתמוך באלו שעובדים. בתקופת כהונתי נחתם הסכם קיבוצי ארוך טווח עם ההסתדרות מתוך הבנה הדדית, בלי התלהמות ושביתות מיותרות, מתוך תפיסה שצריך להוביל בעוצמה ובאומץ מהלכים נכונים, נקיים מפוליטיקה ומהתחכמויות כדי ליצור מציאות טובה יותר.

יותר מכל, אני גאה דווקא ב"תוכנית העדיפות הלאומית לפריפריה", המטפלת לעומק ולרוחב בתחומי החינוך, התשתיות, התעסוקה והתעשייה, ואמורה לתת מענה ראוי לפעילות הכלכלית באזורים שממשלות קודמות הזניחו שנים רבות.

ב-17 בדצמבר תהיה לכולנו הזדמנות להרכיב את הנבחרת הטובה ביותר של קדימה לכנסת. נבחרת אמינה, עם חזון ברור, נבחרת שיש בה עוצמה פנימית ושיודעת להוביל ולנווט את המדינה באחריות. אני מבקש את תמיכתם ואת אמונכם להמשיך את העשייה בה התחלנו.