נאדיה חילו -העבודה (תמונת AVI: חדשות)
ח"כ נאדיה חילו (יח"צ) | תמונת AVI: חדשות

מדור חדש בחדשות 2 באינטרנט יביא לכם מידי יום את דבריהם של המועמדים בפריימריס מהמפלגות השונות, בו הם יסבירו לכם הגולשים, למה כדאי לכם לבחור בהם. מפלגת העבודה תהיה הראשונה לערוך את הפריימריס, ולכן הפעם תסביר לנו חברת הכנסת נאדיה חילו למה לבחור בה שוב.

"שמי חה"כ נאדיה חילו , נשואה לאכרם אמא לנטלי, כריסטינה והתאומות רנא ורולא, וסבתא ל-5 נכדים. אני בעלת תואר שני בעבודה סוציאלית ותושבת יפו.

עשרות שנים אני פועלת בציבוריות הישראלית וכיהנתי בתפקדים רבים, לפני כשנתיים וחצי הפכתי להיות האישה הערבייה הראשונה שנבחרה לכנסת מטעם מפלגת העבודה בפריימריז בתמיכה נרחבת של יהודים וערבים, וחברת הכנסת הערבייה הנוצרייה הראשונה בתולדות הכנסת.

במהלך כהונתי טיפלתי בשרות תחומים חברתיים:
*חקיקה - הנחתי על שולחן הכנסת 86 חוקים מתוכם 24 עברו קריאה ראשונה, 10 עברו קריאה שניה ושלישית. בינהם: הארכת חופשת הלידה, מניעת הטרדה מינית באינטרנט, קביעת יום הנקיון הארצי, הקמת המוסד העליון ללשון בערבית, פרוק איחוד עיר הכרמל ויישובי אלשגור.

*חברות בוועדות - אני מכהנת כיושבת-ראש ועדה לזכויות הילד וכחברה פעילה בוועדת הכנסת, מ"מ בוועדת הפנים והגנת הסביבה, חברה בוועדה לקידום מעמד האישה, חברה בוועדה מיוחדת לבעיית העובדים הזרים, חברה בוועדה לפניות הציבור, רכזת סיעתית בוועדת עבודה רווחה ובריאות וחברה בוועדת משנה למאבק בסחר בנשים.

*שדולות- אני מכהנת כיו"ר השדולה לערים מעורבות וחברה בשדולה למען ירושלים, כמו כן אני חברה פעילה בשדולה הסביבתית-חברתית, בשדולה לצמצום הפערים החברתיים, בשדולה למען דו קיום יהודי-ערבי ובשדולה לקידום החברה האזרחית בישראל.

*פניות הציבור - אני משמשת פה לעשרות אזרחים הנזקקים לסיוע מול חומות הממסד הבירוקרטי.

*יחסים בין העמים -אני פועלת לשיפור יחסי יהודים ערבים ו ליצירת דו שיח בינינו ובין שכנינו.

לאחר שנתיים וחצי מוצלחות אני שבה ומבקשת את תמיכתם של מצביעי העבודה פעם נוספת בבחירות הקרובות, זאת בכדי שתהיה לי הזכות להמשיך ולפעול בתחומים החברתיים השונים, הקרובים ללבי:

*ילדים - אני מאמינה כי לכל ילד הזכות הבסיסית למזון, לבריאות ולחינוך- כיו"ר הוועדה לזכויות הילד טיפלתי בשורה ארוכה של הצעות חוק בתחום , בכוונתי להמשיך וליזום הצעות חוק שיבטיחו את זכויות הילד בארץ.

*התאמת עולם העבודה לנשים- נשים הן כוח מניע במשק הישראלי ולכל אישה הזכות להתפרנס בכבוד תוך שמירה על זכויותיה ותוך אפשרות לבניית התא המשפחתי אני מאמינה כי עדיין דרך ארוכה לפנינו בקידום זכויות הנשים במשק ובכנסת הבאה אמשיך ואקדם את הנושא.

*שיוויון בין כל חלקי האוכלוסיה הישראלית- כמפלגה סוציאל- דמוקרטית בחברה הבנויה מרבדים שונים מפלגת העבודה חייבת לפעול לקידום אוכלוסיות מובחנות: שאם לא כן, אנו יוצרים במו ידינו את הקרע הפנימי הפנימי בתוכנו.

*ערים מעורבות- מקרה עכו מלמד אותנו כי עשרות שנות בניה של מרקם חיים עדין בערים מעורבות עלול להתמוטט באחת, בעקבות מעשיו של פרובוקטור בודד- עלינו לפעול לביצור מעמדן של הערים המעורבות .

*שלום -השלום הוא לא חלום שלום בין בני זוג, בין בני משפחה, בני תושבי העיר, בינינו ובין שכנינו ובינינו לבין עצמנו. כעובדת סוציאלית השתמשתי בכישורי לקדם את השלום. אני מאמינה כי רק מנקודת מבט זאת נוכל לפעול לקידום ומינוף מכלול תחומי החיים בחברה הישראלית.

אנו עומדים בתקופה בה עומד למבחן תוקף האידיאולוגיות שהובילו אותנו אנו נדרשים להתבונן היטב בעצמנו ובחברה סביבנו בכדי לחזק את הקשר עם אדמת הארץ ואנשיה. אני רוצה לנצל במה זו בכדי לבקש את אמון הציבור בבחירות הקרבות, על מנת שנוכל יחד להמשיך ולשמור על צביונה ודמותה של מדינת ישראל ולצעוד לעבר העתיד".

חדשות 2 באינטרנט מזמינים את המועמדים לכתוב לנו לכתובת: bnews@news2u.co.il. אתם גם מוזמנים לשלוח לנו סרטונים שלכם, או גימיקים אחרים.