שבוע שלם מינה צמח לא צפתה בערוץ 2, בעיקר כדי לא להיתקל בפרומו שהבטיח: "ובעשר - המדגם". ביום ראשון תרגלו עובדיה את קליטת הנתונים וכמעט דבר לא הלך כמו שצריך. באחד הלילות היא התעוררה עם הארה ארכימדית: נוסחה חדשה לתיקון התוצאות. היא רשמה אותה על נייר ובצהריים הכניס אחד העובדים את הנוסחה החדשה למחשבים. רק אז הרשת לעצמה צמח להירגע, אז הכול כבר היה מוכן.

הדוגמים החלו לדווח תוצאות מקלפיות המדגם שהיו פרוסות ברחבי הארץ ומינה עשתה דרכה לאולפני החדשות של ערוץ 2.במטה קדימה נערכו באותה שעה הכתבים למועד סיום ארבעת הימים שבהם אסור לפרסם מדגמים, כי המציאות משתנה מעצם זה שמספרים לה איך היא נראית. דעת הקהל הוכנסה לקופסה אטומה, כמו החתול המפורסם מהפרדוקס של שרדינגר. עד שיפתחו את הקופסה, החתול גם חי וגם מת, גם ביבי וגם ציפי מנצחים.

נהג המונית שמסיע את מינה צמח לאולפני החדשות מהמר על ביבי כמנצח. בדרך לחדר האיפור, כולם כבר עוצרים אותה כדי לברר את התוצאות. בחדר האיפור מסתבר אנשים אומרים לי דברים מעניינים ומיד מוסיפים: "לוקאץ' זה לא לשידור, כן?"

בחדר הקונטרול נערכים לפתיחת המשדר באולפן ובמוקדי השידור השונים. טבעו של משדר בחירות שהוא בונה את המתח לקראת הצגת המדגם. זה הרגע הקריטי, הדרמטי, הזכור ביותר וגם החשוב ביותר. אם צריך לסמן נקודה שהיא תכלית קיומו של המשדר, זו הנקודה.

גיא סודרי, עורך משדר הבחירות, מתרכז ברגע אחרון בעמידה לפני שהוא מתיישב בכסא ממנו יקום רק כעבור 7 שעות. במטות הבחירות חיכו לרגע הזה שבו מינה צמח תקדים את תוצאות האמת והמדגם ייתן תמונה ראשונה של הכנסת הבאה וברוב המקרים גם יכתיר את ראש הממשלה הבא. הכול מתוכנן לפי עשיריות השנייה.

ברגע אחרון מוסרת מינה צמח את הדף שעליו מונחות במידה מסוימת עתידה של מדינת ישראל.