בעקבות אירוע סייבר שמתרחש היום (שלישי) על שרתי משרד החינוך, התבקשו עובדי המשרד בצעד חריג להפסיק את השימוש בשרת ״שיירפוינט״ שמאפשר גישה מרחוק למידע. על השרת נמצאים בין היתר פורטל עובדי הוראה, פורטל רשויות ובעלויות ו-41 אתרי יחידות המשרד הכוללים את אתר אגף הבחינות, תקנון עובדי ההוראה, אתרי מחוזות ועוד. הלשכה המשפטית, יחידת השירות ואגף בכיר כוח אדם בהוראה עודכנו על כך.

״אנו פועלים להעלות ביומיים הקרובים את פורטל רשויות ובעלויות ואת פורטל עובדי הוראה במתכונת חדשה״, נכתב בהודעה שנשלחה לעובדי משרד החינוך. ״במקביל, נפעל בשיתוף המחוזות והיחידות המקצועיות לשכתוב הדפים הדחופים מ-41 האתרים בפלטפורמה חדשה. פעילות זאת עלולה לארוך כחודש ימים ונעשה כל שביכולתנו להתקדם כמה שיותר מהר״.

ממשרד החינוך נמסר כי האתר הראשי של המשרד לא הותקף והוא פועל כסדרו. כמו כן, אין כל אינדיקציה לדליפת מידע רגיש ממערכות המשרד. יחד עם זאת, לאחר שזוהתה פעילות חשודה בחוות השרתים החיצונית הוא פעל מידית להסרת השרת החשוד מהאוויר. ״מדובר בשרת התומך בחלק מאתרי התוכן של יחידות המשרד ובשניים מהפורטלים של המשרד, שאינם מכילים מידע אישי או נתונים רגישים״, נמסר. האירוע מצוי כעת תחת חקירה.