לאחר פרוץ המלחמה של ישראל בעזה, בוטל המסע לפולין והורים של מאות תלמידים מבתי ספר ברחבי הארץ ביקשו להחזיר את הכסף ששילמו עבורו. מדובר על כ-6,500 שקלים ששולמו דרך חברת ״בעקבות״, שזכתה במכרז משרד החינוך ומאושרת על ידו. הורי התלמידים חתמו על מסמכים שבהם מובטחת פוליסת ביטוח למקרה של ביטול המסע - אך לא קיבלו את כספם בחזרה. יצוין כי בטופס עליו חתמו ההורים, לא נכתב שהביטוח מכסה במקרה של מלחמה.

 

 

הורים ששוחחו עם N12 סיפרו: "החברה ביטחה אותנו למקרה של ביטול הטיסה, אבל כשהתחילה המלחמה קיבלנו עדכון על ביטול פוליסת הביטוח". לאחר ששמעו על הביטול, פנו ההורים אל ספק חברת "בעקבות" ונפגשו איתו, "הוא אמר שיש עיכוב עם הכספים אבל שהוא יחזיר את הכל", טענו ההורים, והוסיפו כי השיחות נמשכו חודשים ובכל פעם הובטח שכספם יוחזר בקרוב.

_OBJ

כשהכסף לא הגיע, רשת בתי הספר "אמית" הגישה מכתב התראה לפני תביעה נגד בעלי "בעקבות", אבל אז התגלה כי החברה נמצאת בחדלות פירעון ושהיא לא מסוגלת להחזיר את הסכום ששולם לה עבור המסעות. 

ממשרד החינוך נמסר: "המשרד הנחה את מוסדות החינוך לכלול במסגרת סעיפי הביטוח סעיף ביטוחי אשר יגן על מוסדות החינוך ועל ההורים במקרים של ביטול המסע. ככל שלא נעשה כן נפגעה ההגנה במקרים הללו. במקרה כזה ניתן לבקש התחשבותן של החברות אך לא ניתן לדרוש זאת באין הסכמה מצד החברה או יכולת החזר. עם זאת, המשרד עוקב אחר הדברים וישתדל למנוע עד כמה שניתן פגיעה בתלמידים ובמשפחות"