לקראת חג הפורים, שיחול בסוף חודש מרץ, משרד החינוך פרסם היום (ראשון) הנחיות לצוותים החינוכיים "בנוגע לאופי ציון החג במסגרות החינוך, בהתאם למציאות הביטחונית ולמאפייני התקופה הנוכחית בצל המלחמה". בין היתר נכתב כי יש להקפיד להימנע מהגעה בתחפושות העלולות לעורר פחד, בהלה, או פגיעה באחר.

המשרד המליץ למנהלים ולמורים לקיים שיח עם התלמידים וההורים כיצד נכון לציין את החג ולעודד את התלמידים והמשפחות לקחת חלק בשמחת החג, באופן ובסגנון שנכונים להן. זאת, מתוך כבוד והכרה בדאגה או בעצב שלהן.  

פורים בחברון, 2004 (צילום: פלאש 90)
פורים בחברון, ארכיון | צילום: פלאש 90

בהודעה של המשרד נכתב כי בימים הקרובים הצוותים החינוכיים ישוחחו עם התלמידים על התחפושת שבכוונתם לבחור, במטרה לחשוב יחד איתם כיצד לבחור תחפושת שתיתן להם ביטוי אישי יצירתי ומשמח - מבלי לסכן את המתחפשים ואת סביבתם. "התלמידים נדרשים לגלות רגישות ואחריות אישית בבחירת התחפושת, כדי לא לפגוע באחר", כתבו.

"תלמיד שיגיע לבית הספר או לגן הילדים בתחפושת שעלולה לאיים ולזרוע פחד או לפגוע ברגשותיהם של אחרים - יתבקש, בתאום עם ההורים, להחליף את התחפושת", הבהירו במשרד החינוך. "המוסדות יעדכנו על כך מראש את ציבור ההורים והתלמידים בבית הספר או בגן הילדים".