מורה בחולון שוחחה עם תלמידיה על הטבח המסיבה ברעים, אלא שבמקום להאשים את מחבלי חמאס באכזריות בלתי נתפסת, הפנתה אצבע מאשימה למבלים שבחרו לחגוג בשבת של חג שמחת תורה ולהציב בפסטיבל פסלים של בודהה. ההורים הזועמים שוחחו היום (רביעי) עם N12 ותיארו את המשפטים הבלתי נתפסים ששמעו ילדיהם ממורתם.

"אני רוצה לדעת איזו מורה חשוכה ופרימיטיבית אומרת דברים כאלה לילדים בכיתה", זעם אחד האבות. "היא אמרה שהטבח במסיבה קרה בגלל שנערכה בשמחת תורה, שהיו שם פסלי בודהה ושבגלל זה הצעירים נענשו".

האב הבהיר: "אני לא מתכוון לוותר בנושא, אגיע עד מחלקת החינוך בחולון. לא אתן יד להתבהמות, להדתה ולשיח ירוד בבית הספר". הורה נוסף סיפר: "הילד אישר לי שהמורה אמרה את הדברים האלה, שלכל דבר יש סיבה ושלפי דעתה מה שקרה זה בגלל הפסלים של בודהה".

 

בהמשך סיפר הורה אחר שהיה המום לשמוע על כך – כי הבן שלו היה במסיבה וניצל בנס: "מזל שהבת שלי לא הגיעה לבית הספר ושמעה את זה ממנה. בושה". לדבריו, זו אינה הפעם הראשונה שהמורה הזו מתבטאת באופן שכזה.

מכוניות שרופות במסיבת נובה ברעים (צילום: חיים גולדברג, AP)
מכוניות שרופות במסיבת נובה ברעים | צילום: חיים גולדברג, AP
תיעוד של המחבלים ממתחם המסיבה (צילום: לפי סעיף 27 א')
מחבלי חמאס במתחם המסיבה ברעים | צילום: לפי סעיף 27 א'

לטענת ההורים, התלמידים ניסו להתנגד לאמירותיה המקוממות, אך זו האשימה אותם שהם לא בוגרים מספיק כדי להבין והיא מצדה רק מביאה בפניהם את העובדות. היא טענה שהם צעירים מדי ולכן לא מצליחים להבין את הדברים לעומקם.

ממשרד החינוך (ממחוז תל אביב) נמסר בתגובה: "התבטאות המורה אינה מקובלת ואין לה כל מקום במערכת החינוך. מנהל בית הספר נזף במורה וידאג שאמירות שכאלו לא יישנו. יצוין כי המורה התנצלה על הדברים והבהירה שלא זו הייתה כוונתה".