שר החינוך יואב קיש אמר ביום שבת בתדרוך שערך כי "בתיאום עם פיקוד העורף, הלימודים ישובו להתקיים בהדרגה במקומות לא מאוימים, בכפוף להגבלות ולפניות הרגשית של המנהלים, המורים והתלמידים". לדבריו, "המטרה היא לייצר חוסן עבור התלמידים". 

זו החלוקה העדכנית לאיזורים לפי הנחיות פיקוד העורף שהתפרסמו:

האזורים הירוקים, שבהם ניתן יהיה לקיים פעילויות חינוכיות ללא הגבלה הם אילת, ערבה, דרום הנגב וחלק מיישובי ים המלח.

האזורים הצהובים, שבהם ניתן יהיה לקיים פעילויות חינוכיות במקום שאפשר להגיע ממנו למרחב מוגן תקני בזמן ההתגוננות: שרון, ירקון, שפלת יהודה, ירושלים, חלק מיישובי ים המלח והבקעה, בקעת בית שאן, העמקים, ואדי ערה, מנשה, הכרמל, המפרץ, מרכז הגליל, גליל תחתון, גליל עליון, חלק מיישובי גולן דרום ויהודה ושומרון.

האזורים האדומים, שבהם לא ניתן לקיים שגרת לימודים במסגרות החינוכיות, הם: העוטף, מערב הנגב מרכז הנגב, מערב לכיש, לכיש, השפלה, דן, קו העימות, גולן צפון, חלק מיישובי גולן דרום.

בראשון התקיימה למידה מרחוק בכל בתי הספר וביום שני הכוונה היא שיתקיימו מפגשים במסגרות החינוכיות, גם אם חלקיים. ההנחיות החדשות שהתפרסמו יחלו ממחר וימשיכו עד ליום רביעי.

לפי השר קיש, בחינוך המיוחד ידאגו למסגרות ממוגנות עבור הילדים הפרטיים של אנשי הצוות כדי שהלימודים יתקיימו. כמו כן, בגרויות החורף יידחו בחודש אחד לפחות. 

עוד הוא הוסיף כי "ברשויות שמסומנות תחת המודל הצהוב של פיקוד העורף - כל רשות תבחן את האפשרויות שעומדות בפניה ותפעל בהתאם. זה תלוי במבנה הפיזי, בממדים, בפניות הנפשית של המורים ובגורמים נוספים. רק מי שמרגיש מוכן".