ראשי אוניברסיטאות המחקר הודיעו הבוקר (ראשון) על דחייה נוספת של פתיחת שנת הלימודים ל-31 בדצמבר "לאחר שיח משותף עם צה"ל". בטכניון - שנת הלימודים תיפתח ב-7 בינואר, לאחר סיום בחינות שנת הלימודים הקודמת. ההחלטה התקבלה בעקבות הימשכות המלחמה, שבמסגרתה סטודנטים רבים משרתים במילואים. "בשבועות האחרונים שקדנו על מתווים מפורטים של חזרה ללימודים, בהם יעשה שימוש בסל מגוון של התאמות לצד מציאת פתרונות פרטניים לכל מי שעדין ישרתו במילואים", נמסר. 

"כחלק ממחויבותה לעתידה של מדינת ישראל, הנהגת האוניברסיטאות פועלת בכדי לאפשר את פתיחת שנה"ל האקדמית תשפ"ד, מתוך שאיפה לאפשר הוראה ומחקר גם בתקופה המאתגרת והקשה הזו", הוסיפו ראשי האוניברסיטאות.

באוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע הודיעו גם הם בנפרד על הדחייה, והוסיפו: "ההחלטה על פתיחת שנת הלימודים לא הייתה קלה. סטודנטים וסטודנטיות רבים עדיין במילואים או מפונים מבתיהם. אך החלטה על דחייה נוספת של שנת הלימודים הייתה פוגעת בקהילה הסטודנטיאלית, כמו גם במשק כולו ובעיקר בנגב".

זו הדחייה הרביעית של פתיחת שנת הלימודים שהייתה אמורה להתחיל באמצע חודש אוקטובר. תחילה, האוניברסיטאות הודיעו על דחייה ל-5 בנובמבר בעקבות המלחמה, ואחריה התקבלו החלטות על דחיות נוספות ל-5 בדצמבר ול-24 בדצמבר - שגם זו, לא תצא לפועל.