למרות ההבטחות: בהמשך להסכם העקרוני על סינכרון לוח החופשות בין כלל תלמידי מערכת החינוך - ביום ראשון הקרוב לא ישובו ללימודים תלמידי התיכונים בכיתות י'-י"ב (על יסודי). לעומתם, התלמידים הצעירים בגני הילדים, בבתי הספר היסודיים ובחטיבות הביניים, שלומדים באסרו חג סוכות - ישובו לספסל הלימודים.

ד' אבא של תלמידת כיתה י' אמר ל-N12: "זאת הזייה, אנחנו במדינת קומבינה. לא יוצאת הודעה מסודרת וככה מגלים את זה ברגע האחרון. שנה של שיבושים, חודשיים של חופש, חודש חגים ולקינוח עוד יום חופש. הילדים צריכים ללמוד, לרכוש השכלה, להיפגש עם חברים - צריכים שגרה. די עם הזלזול בהם ובנו ההורים".

ההסכם בין משרד החינוך להסתדרות המורים, כלל חופשת גשר של שלושה ימים בין כיפור לסוכות, אל מול לימודים באסרו חג סוכות, פסח ושבועות, וכן לימודים בתענית אסתר ובל"ג בעומר, תמורת שני ימי חופשה שהמורים יוכלו לבחור במהלך השנה.

רן ארז ויפה בן דוד (צילום: יונתן זינדל, פלאש/90 )
מנכ"ל ארגון המורים רן ארז ומנכ"לית הסתדרות המורים יפה בן דוד. ארכיון | צילום: יונתן זינדל, פלאש/90

ארגון המורים חתם על מתווה של גשר בין כיפור לסוכות תמורת לימודים בתענית אסתר, באסרו חג פסח ובאסרו חג שבועות, מה שצמצם את הפער של חמישה ימי חופשה בין התלמידים ליומיים - למרות שלהורים הובטח סנכרון מלא.

ההסכמים הקיבוציים עם ארגון המורים והסתדרות המורים אינם זהים מכיוון שמדובר בשני גופים שונים. לאורך כל השנים תמיד היו פערים בין הארגונים, אך בהסכם העקרוני האחרון שנחתם עם ארגון המורים - הפערים צומצמו.

ממשרד החינוך נמסר: "לאחר חתימת ההסכם עם הסתדרות המורים בשנה שעברה נוצר פער בחופשות המורים של 5 ימי עבודה. במהלך המו"מ עם ארגון המורים צומצם הפער ליומיים בלבד, איסרו חג סוכות ול"ג בעומר. שאר לוח החופשות הינו זהה".