מערכת הגפ"ן של משרד החינוך נועדה לאפשר למנהלי בתי ספר לבחור תכנים חינוכיים עבור תלמידיהם. המערכת מציעה 23 אלף תוכניות דרך 7,000 ספקים שונים שנמצאים במאגר. אך למרות שהתוכניות עברו את אישור משרד החינוך, חלקן בברור לא הולמות את ערכי החינוך הממלכתי.

כך לדוגמה אישר משרד החינוך תכנים של ארגון "שירת ישראל", שמטרתו הפצת משנתו של הרב טאו, מנהיגה הרוחני של מפלגת נעם ושל ח"כ אבי מעוז. טאו כינה בעבר את האוכלוסייה הלהט"בית "סוטי מין" ו"אומללים". בשיחה עם נציג העמותה, הוא הסביר ש"אם מחנכים לפלורליזם ולשוויון – אני לא יודע אם זה מה שתרצו לשמוע. למשל בסוגיה של הלהט"ב – ודאי שאפשר לטפל בזה ולחזור להתחתן עם אישה".

שר החינוך יואב קיש ומנכ"ל משרד החינוך אסף צלאל (צילום: יונתן סינדל, פלאש 90)
שר החינוך יואב קיש, הבטיח שתוכניות הגפ"ן יוצאו מהישג ידו של אבי מעוז | צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

גם תכניה של עמותת ראש "ראש יהודי", שפועלת להקמת בית המקדש השלישי, זמינים במערכת גפ"ן. ראש העמותה הרב ישראל זעירא אמר בעבר ש"אנחנו גאים בהדתה שלנו, הלוואי שכל הציונות הדתית תעסוק בהדתה".

התכנים האלו הוכנסו למערכת גפ"ן, למרות ששר החינוך קיש הבטיח להשאיר את המערכת מחוץ להישג ידו של אבי מעוז. מנכ"ל ישראל חופשית אורי קידר קרא להורים לנקוט בפעולה: "ההורים חייבים כבר עכשיו לעצור הכול, לפנות להנהלות בתי הספר והרשות המקומית ולדרוש מהם לחשוף מי הארגונים שייכנסו השנה לבתי הספר ולעצור כל תופעה קיצונית שעשויה לפגוש את הילדים של כולנו, כבר בשבועות הקרובים בכיתות".

ממשרד החינוך נמסר: כל התכניות המוצגות בכתבה (חוץ מראש יהודי) נכנסו למאגר הגפ"ן כבר בתקופת "ממשלת השינוי" והשרה שאשא ביטון. אם מתקבלות תלונות על תכנית כלשהי, יש תהליך סדור הכולל בדיקה נוספת, שימוע. ומבידת הצורך - פסילה

הבהרה: בניגוד למה שפורסם בכתבה על תוכנית הגפ"ן של משרד החינוך במסגרתה מוצעים לבתי ספר תוכניות חינוכיות של ארגונים שונים לרבות מכון פוע"ה לפוריות ורפואה עפ"י ההלכה, מכון פוע"ה פועל בשיתוף פעולה מלא עם נשות מקצוע, יועצות ורופאות בארץ ובעולם. אנו מצרים על שנאמר אחרת.