שלושה תלמידי כיתה ז' בבית ספר בכפר סילבר שליד אשקלון היו עדים הבוקר (ראשון) למראה טראומטי בכניסה למוסד החינוכי. הם מצאו גופת גבר מול שער בית הספר, ככל הנראה של אדם שנהג לקבץ נדבות באזור. הם הזעיקו את המורים והמשטרה. תלמידים נוספים בגיל יסודי שנסעו בסמוך בהסעה ראו את הגופה. 

"שמעתי על המקרה ממנהל בית הספר, זה רץ בכל הקבוצות הכיתתיות", אמרה ל-N12 אחת האימהות שילדיה לומדים בבית הספר. "יש לי ילד אחד בחטיבה ואחד בכיתה נמוכה יותר שלומדים שם. במזל הם נמנעו מלראות את המחזה המזעזע הזה".

בקבוצה הפנימית של הורי ילדי בית הספר נכתב: "3 התלמידים שראו את הגופה הם נמצאים עם הנהלת בית הספר במשרד ומחכים למשטרה לטובת תחקור. אנחנו כמובן הודענו להורים וצוות הטיפול של הכפר נכנס לתמונה. ככל הנראה תלמידים משדות סילבר ראו את זה גם בהסעות בדרך לבתים - העניין בבדיקה של המנהלת".

מנהל החינוך והשירות הפסיכולוגי של המועצה האזורית חוף אשקלון שלח הודעה להורים: "לפני כשעתיים התרחש אירוע אובדני מצער שבו נמצא אדם ללא רוח חיים בצומת הקוסמוס. מספר תלמידים בוגרים מהכפר שזיהו את האירוע הזעיקו באחריות רבה את כוחות ההצלה. אוטובוס המועצה שהסיע את תלמידי ביה״ס היסודי שדות סילבר חלף במקום וחלק מהתלמידים הבחינו במראה הקשה".

עוד כתב: "עם קבלת הדיווח התכנס צוות לשעת חירום שכלל את מנהל החינוך במועצה, נציגי השרות הפסיכולוגי במטה משרד החינוך ובמועצה, צוותי טיפול של הכפר וביה"ס היסודי. בדקות הקרובות תצא איגרת אישית לכלים עבור שיח שתוכלו לקיים עם ילדכם בנושא כבר הערב".

"אנו ממליצים לאפשר לילדים שראו או שמעו לאוורר את רגשותיהם בשיח אחראי שיתקיים גם במסגרות בתי הספר", אמר עוד המנהל להורים. "ככל שהנכם זקוקים להיוועצות או שיח אישי יועצות ביה״ס (היסודי והכפר), פסיכולוגים של המוסדות במועצה ומרכז החוסן עומדים לרשותכם". מהמשטרה נמסר ל-N12 כי האירוע מוכר ונמצא בטיפול שלהם.

לסיוע במצבי מצוקה:

"בשביל החיים"- סיוע למשפחות שיקיריהן התאבדו: 03-7487771, www.path-to-life.org

סה"ר- סיוע והקשה ברשת- Sahar.org.il

ער"ן- עזרה ראשונה נפשית -1201

המטה הלאומי להגנה על ילדים ברשת: 105