אחרי יומיים של שביתה: הסתדרות המורים הודיעה היום (חמישי) כי העיצומים יוקפאו – לאור בקשת שרת החינוך יפעת שאשא-ביטון.

ההחלטה התקבלה לאחר פגישה שהתקיימה מוקדם יותר בין מזכ"לית הסתדרות המורים יפה בן דויד לבין הממונה על השכר באוצר קובי בר נתן. כמו כן, נקבעה פגישת המשך ליום ראשון.

מזכ"לית הסתדרות המורים יפה בן דויד מסרה: "נעתרנו לבקשת שרת החינוך והחלטנו להקפיא את העיצומים. אני מקווה להמשך משא ומתן ענייני וכן עם הממונה על השכר". עוד היא הוסיפה כי היא "מצפה ששאר הגורמים בממשלה ובמערכת הפוליטית גם יראו לנגד עיניהם את טובת המערכת, ויבינו כי אם לא נגיע להסכמות בימים הקרובים נאלץ לחדש את המאבק".

שרת החינוך, יפעת שאשא ביטון (צילום: אוליביה פיטוסי, פלאש 90)
ביקשה להקפיא את העיצומים, שרת החינוך יפעת שאשא-ביטון | צילום: אוליביה פיטוסי, פלאש 90

שרת החינוך יפעת שאשא-ביטון בירכה על ההחלטה: "אני מברכת את מזכ"לית הסתדרות המורים יפה בן דויד על שנעתרה לבקשתי להקפיא את העיצומים. בכך נאפשר לילדים ולמורים לסיים את שנת הלימודים בצורה מסודרת וליהנות משלל הפעילויות החווייתיות שמחכות להם בשבוע הקרוב". השרה גם הבהירה כי המשא ומתן יימשך: "בכוונתי להמשיך להוביל קידום מהיר של המשא ומתן כדי לחזק את מעמדם של המורים, גיוס צוותי הוראה ופתיחה מסודרת של שנת הלימודים תשפ"ג".

 

בתוך כך, היום נמשכו העיצומים במערכת החינוך, והלימודים לא התקיימו במוסדות החינוך ברחבי הארץ. עם זאת, בחלק מהרשויות הצליחו להפעיל את הגנים באמצעות עובדי הצהרונים.